מי שמכיר אותי ואת עיצובי יודע שאני חובבת צבעים. צבעים חזקים לרוב. אופנת הקולור בלוק נחתה עלי השנה כבשורה שחיכיתי לה כל חיי, ולפני כמה ימים חיזקתי את המכנסיים הוורודים שלי בליפסטיק ורוד פוקסיה זרחני בהתאם לצו האופנה. והנה אחרי רכישות ורודות, תיק כתום וחולצה כחולה, הבנתי שמה שבאמת חסר לי זה קצת צהוב.

סנדלים של ניין ווסט והתיקים (שאין ידי משגת) של ולקסטרה. הו

בבית שלי יש המון צבעים, אבל צהוב אין בכלל. יש לי רק מקינטה קטנה ומתוקה שקשה לי להיפרד ממנה, אולי בגלל הצהוב המושלם שלה. כי מספיק מעט ממנו כדי להכניס המון חיים במדף שלם. או בהופעה שלמה. למשל חגורה.

בדירות המעוצבות שאני רואה במגזינים ישראלים גם הנון-קונפורמיות היא לרוב מאד קונפירמיסטית. כשלקוח ממוצע חושב שהוא "מתפרע", כשרוצים לשבור את הלבן (או את הקרם, או את השחור-לבן) בצבע עז זה תמיד יהיה... נכון: אדום. כל כך עייפתי מדירות בגוונים נייטרלים/לבנים עם "תעוזה" בדמות ספה/כסאות אוכל/ קיר/מטבח אדום, שאני לפעמים מתביישת שגם לי יש קיר אדום באמצע הבית.

אז הרשו לי להציע לכם צבע עז אחר לשבור איתו את השגרה. למרות השם שיצא לו (באנגלית זה סלנג ל"פחדן", בפרחים זה אומר שנאה), צהוב הוא סמיילי מלא חיים - אולי הכי שאפשר, הוא שמח ובוהק ואפשר להשתמש בו בכמויות ממש קטנות בשביל להקפיץ כל חלל רדום משיממון. צהוב. ולא צהבהב זהיר, עדין וחולני, אלא צהוב עז - ברמות שונות של חום וכהות: כזה של לימונים או חמניות.

 

הלימונים, השמלה ועוגה בהשארת השמלה (!). צילום: גטי אימג'ס

 

כך נראים הלימונים של סטלה מקרתני ו"עוגת סטלה" של אפולינס. ההשראה מהמלבישה, כמובן.

אז גם לצהוב יש כמה גוונים, אפשר בגדול לקטלג אותם כצהוב חמנייה החם והכהה יותר, וצהוב לימון שהוא מעט בהיר וקר יותר (למרות שזה יותר צבע של לימונדה - לימונים הם צהובים כמעט כמו חמניות). הוא עדיין עז בגרסה החרדלית שלו וגרסת הצהוב-ירקרק / ירוק-צהבהב שלו. הוא הולך יופי עם הכל, אבל בעיקר עם טורקיז (ים וחול? שמש ומים?) ועם הצבע המשלים שלו - סגול (צבע משלים: אחד משלושת צבעי היסוד והשניים הנותרים - כמו צהוב מול אדום+כחול, או כחול מול צהוב+אדום).

 

נתחיל במינון נמוך, עם לבן וכחול. סטיילינג: פיפה ג'יימסון

  

מתוך מארי קלייר. צילום: וינסנט לארו

 

כך, למשל, נראה חדר של ילדה מגניבה מנים, פרובאנס, שכולה בת 11 אבל להורים שלה יש המון סטייל. צילום של וינסנט לארו, מתוך ביקור בית של המגזין מארי קלייר. והנה הסלון המיוחד. תוציאו את הצהוב וזה הרבה פחות יפה.  

 

מתוך מארי קלייר. צילום: וינסנט לארו.

  

טוב, לא בטוחה שהייתי מעצבת כך את הסלון שלי, אבל בתור פינה בבית זה מוצלח. צהוב חרדלי עם סגול חצילי

טפט של הרלקין הבריטים.

 

בקטנה. צילום: רייצ'ל סמית', עבור kitchens bedrooms bathrooms. סטיילינג: אביגייל אדוארדס .

 

תראו מה עושים עם צהוב בקולקציה בהשראת שנות החמישים של חברת סנדרסון הבריטית.

טפטים של חברת סנדרסון. ויש גם נגטיב, פה למטה

 

והכי מושך את העין? הניגוד בין המנורה הצהובה לטפט הטורקיז

 

לרוב הצהוב יופיע בפריט אחד, אפילו בקומפוזיציות של קלוז אפ על אביזרים ופרטים, שלוקח לא יותר מ15% מנפח הצבעים בחדר, או בפרֵיים. זה עניין של מינון. מנורה דומיננטית מול קיר שלם, רהיט אחד מול כחול של בריכה או בית שלם, קערה על שולחן.

 

שידה צהובה של איקאה (אלינו היא הגיעה לתקופה קצרה בשחור) מתוך קמיזטה .

 

צילום: ג'ון קרלסון. שוב אותה השידה. מעל - טורקיז, והרבה לבן מסביב.מתוך skona hem

 

מתוך Elle Madrid. צילום: פאבלו זאלוואגה

משחקים של חרדל וצהוב - נפלא למטבח מתוך הבלוג הנפלא dos family. ביקור בית אצל אמנית שבדית , איך לא 

 

משחק עם כמה גוונים של צהובים. מתוך dosvisits

  

והוא הולך גם מקסים עם אפור וצבעים בוהקים מעט פחות.

שילוב-שילוש של לבן-אפור-צהוב. צילום: מרטין סדרבלאד מתוך כתבה על צבעי האביב, MIXR . סטיילינג: Myrica Bergqvist

  

כולה כיסוי מיטה. אפור וצהוב, מתוך Marie Claire Maison

  

הנה משהו קצת יותר נועז, בשילוב עם אפור כהה וורודים עזים מדי פעם, בבית של ג'מה אהרן, שאחות שלה, הסטייליסטית ומעצבת הפנים הלוהטת אביגייל אהרן עיצבה. מתוך DesignSponge

  

רבותי - ספה אדומה זה לא "אומץ". רוצים תעוזה? הנה:

 

   

שוב השילוב המעולה הזה עם כחול עמוק טורקיזי מעט. ואגס צהוב גדול?

  

את החדר הזה מצאתי בפוסט אחר על צהוב, כאן.

פעמיים צהוב בבקשה

 

מתוך designstiles

והכי מתאים לו, לצהוב, להיות במטבח. צהוב מתחבר מעולה למטבחים לבנים משעממים, ובשתי דירות שכורות שלי הכנסתי כך קצת חיים לחללים סניטריים כמעט. מומלץ בחום. אפשר לקחת את זה צעד קדימה ולבחור בצהוב כגוון של המטבח עצמו.

לשבור את השחור-לבן עם צהוב. והרבה הפעם

מתוך מדריך של חברת צבעים (שבדית!) מתוך apartment therapy .

 

ושוב, שחור-לבן וצהוב. מגניב כמו מונית במנהטן

 

מתוך כתבה שנקראת "תרופה מהירה לקירות משעממים". בהחלט. Real Living.

לקראת סיום, הנה שני פריטים ברי השגה (אם יש חברים בחו"ל או תקציב להזמין משם דרך האינטרנט). המעצבת הבריטית המצליחה אורלה קיילי , שהסמל המסחרי שלה - דוגמת עלים - הופכת במהירה ללואי ויטון החדש, שילבה צהוב בסקאלת הצבעים הבסיסית שלה, עכשיו בסוכנות סיטרואן הקרובה למקום מגוריה. מאז שיש לה גם פריטי לבוש ואקססוריז אפשר להסתפק בתיק צהוב מקסים.

   

לא חייבים דלא ניידי. צהוב בסדינים ובתיקים. איך זה קשור לעיצוב? את התיק אפשר לתלות על הקיר בחוץ

  

 יש לי הרגשה שלצהוב היה יותר כבוד בשנות החמישים. ולסיום, הנה עוד כמה עיצובים נגישים: פוסטרים מקסימים של גרפיקאי צ'כי בשם יאן משהו-קשה-בצ'כית בהשראת העיצוב הגרפי של התקופה, בהם מופיעים פריטי עיצוב סקנדינביים איקוניים, כמו קומקום התה והקערות של קתרין הולם.

 

אולי תשים לי קצת צהוב בתוך התה? פוסטרים מקסימים בהשראת שנות החמישים המעוצבות, וגם אורגינל אחד

 

יאללה, אני רצה לראות אם נשארו סנדלים צהובים במידה שלי, ואתם תקשיבו בינתיים לשיר צהבהב. הכי שקוף היה לשים את yellow של קולדפליי, אבל הקליפ כל כך אפור שאני מעדיפה דווקא שזה יהיה הפסקול לפוסט הזה:

 

 

מוקדש באהבה לגדי.