בשנים האחרונות משקיעה רשת קסטרו מאמצים נרחבים בהידוק קשריה עם הסצנה התל אביבית הצעירה. לצד קולקציות הפונות לקהל יעד רחב באמצעות קמפיינים קונבנציונליים, הושקו ברשת מגוון פרויקטים אלטרנטיביים בשיתוף יוצרים צעירים, דוגמת חולצות הטי בעיצוב אמני גרפיטי והמסיבות בסניף הראשי שבדיזנגוף סנטר בתל אביב. כעת אנחנו נחשפים לפן נוסף במיתוג הפלורליסטי המונהג ברשת, גם הוא משקף את החזון האמנותי החדש שמונהג בה.

 

הפעם מדובר דווקא ביוזמה שהגיעה מהיוצרים עצמם, שני צלמי אופנה צעירים, אסף עיני וארז תום חי, שיצרו עבור קסטרו סרטון וידאו קיצי באווירה לא מסחרית. זהו שיתוף פעולה ראשון לעיני ולתום חי, המתגורר בחו"ל. "ארז ואני רצינו לעבוד יחד כבר זמן מה", מספר עיני. "לא ידענו לגמרי באיזו מסגרת זה יהיה, אבל במהלך הביקור שלו בארץ החלטנו שאנחנו לא רוצים לעשות הפקות אופנה, אלא וידאו שיהיה קשור לאופנה".

 

עיני ותום חי כבר שיתפו שניהם פעולה עם קסטרו בהפקות למגזין המסחרי שמפיקה הרשת. "ידענו שקסטרו זה מותג שפתוח לעבודה עם אנשים בתחום העיצוב והאופנה", מסביר עיני, "ושהחיבור איתם יהיה טוב ויתאים לסיפור ולאווירה שרצינו. חברנו לסטייליסטית הבית של קסטרו לימור זהר שביט, והיא גיבשה עבורנו את הסטיילינג". מדוברות קסטרו נמסר כי היוצרים קיבלו תשלום מלא על עבודתם, שנעשתה במסגרת הפקות האופנה למגזין המקוון של הרשת. מבחינת קסטרו, המגזין מאפשר למותג לשתף פעולה עם צלמים, סטייליסטים, מאפרים ומעצבי שיער רבים, ולהעניק להם במה רחבה ויצירתית. "אנו מאמינים במאגר הכישרון האדיר הנמצא כאן בישראל ושמחים לשתף פעולה עם יוצרים שונים כחלק מעידוד היצירה והעיצוב הישראלי", אומר גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקסטרו. "הדלת שלנו תמיד פתוחה!"

 

סרטון הווידאו של עיני ותום חי מקבץ אוסף סיטואציות קצרות בנושא אהבה, המתרחשות בסביבה קיצית ומוארת ומשדרות שחרור ואהבת נעורים. הדוגמנים לבושים כולם בבגדי קולקציית הקיץ של הרשת – חלקם פריטי קז'ואל ואחרים שמתאימים לערב. "את הסטיילינג חילקנו לפי הסיטואציות", אומר תום חי. "בסצנת הסיאנס, למשל, הלכנו על משהו מאוד מינימליסטי ופשוט. לעומת זאת, בסצנת החתונה השתמשנו בבגדי הערב של החברה".

 

לשאלה האם מדובר בתחילתו של שיתוף פעולה מתמשך שאולי ימונף בהמשך גם לצילום הקטלוג של החברה (מהחוזים הנחשקים ביותר בישראל בתחום צילום האופנה, שכיום אוחז בו הצלם דודי חסון) עונה תום חי בפשטות לא מחייבת: "הכול פתוח ואפשרי".

 

קרדיטים:

קונספט, צילום ובימוי: אסף עיני וארז תום חי

סטיילינג: לימור זהר שביט לקסטרו

עריכה: עמית עיני

דוגמנים: אלונה סרג', שי כותני, יונתן מרקיש, ניקיטה, אנסטסיה וגרה לאלינור שחר, vova וליאור לסוכנות רוו, יולי

אפטר: איתי תבל