עכשיו אני יכולה להשתמש בשטרות אמיתיים (צילום: ליאור נורדמן "לפנאי פלוס")

 

(גיא גולד, "פנאי פלוס")

 

מי שלא אהב את אירית רחמים בהישרדות, שיתכונן לקבל אותה בעוד כמה שנים בכנסת. או כך לפחות היא מאיימת בראיון הראשון שלה מאז הזכייה, שיתפרסם השבוע במגזין "פנאי פלוס". "אני באתי מהעם, ואני מדברת לעם. כל החיים שלי הייתי עסוקה בלתת, ועכשיו הגיע הזמן של העם להחזיר לי. מגיל קטן אני משמחת אנשים, ועכשיו זאת התקופה שאני מבקשת את השמחה בחזרה", היא אומרת. ל"הישרדות" הגיעה רחמים אחרי בקשות חוזרות ונשנות מצד ההפקה, שלבסוף הצליחו לשכנע אותה לעבור את החוויה. "הם רצו אותי, התקשרו כמה פעמים. אתה יודע שסיפרו לי שבמשרדים של 'האח הגדול' יש שלט 'איך נתנו לאירית רחמים לברוח מאיתנו'? גם הם רצו אותי מאוד ובחרתי בהישרדות".

 

היא יודעת שרואים אותה לפעמים מבחוץ כגימיק, כקוריוז, ואתם יודעים מה? לא אכפת לה מה אתם חושבים. "אני באתי עם אסטרטגיה שונה. באתי עם המשפטים המצחיקים שלי, התקדמתי אחר כך להפציץ במשימות וסיימתי עם משחק אסטרטגי ובני ברית. תקבלו את זה כלקח לחיים – כל הזמן צריך לחדש את עצמך ולהתקדם הלאה".

 

אירית ללא ספק מתגאה במהלכים ובדרך שלה במשחק. "היופי הוא לתת חום ואהבה לפני שמדיחים מישהו. למה לפגוע בבן אדם שגם ככה נפגע? גב ניהל את המשחק יופי, אבל מאחוריו עמדה תמיד מאדאם, אני".

 

הדרך של רחמים, שלפעמים נראתה קצת מתיפייפת בעיני אנשים מסוימים, בשילוב עם היכולת לנתק את עצמה רגשית כמו בהדחה של חברתה הטובה על האי וגם כיום שונית פרג'י, יצרה שחקנית מזן חדש. שורדת שטובה עם כולם, אבל הכי טובה עם עצמה. אחת שתגרום לכם לאהוב אותה, ולהתקשות להאמין שהיא זו שהדיחה אתכם מהמשחק. "המהלך הכי חשוב שלי במשחק היה ההדחה של שונה היפה והמקסימה. ידעתי שהיא מסוכנת לגמר ונאלצתי לשחרר אותה לדרכה", היא מסבירה. ויש גם את המהלך עליו היא מצטערת עד היום. "אני כל כך מצטערת שבחרתי את בן ולא את יגאל. ליגאל הגיע להגיע אפילו עד הגמר, ואני מבקשת ממנו סליחה".

 

ומה לגבי העתיד? בינתיים רחמים מעוניינת לנוח, לעבוד על היחסים עם לירון בסיס בעלה (שלדבריה נפגעו מעט בעקבות השתתפותה בתוכנית), ובעיקר, לתכנן את המהלך הגדול הבא שלה. "תזכור מה אני אומרת שלך, עוד שלוש שנים אני בכנסת".

 

בגיליון הקרוב של המגזין יופיעו ראיונות גם עם יתר הפיינליסטים של "הישרדות".