למעצבת האופנה הצעירה נטע אפרתי, 29, אין שאיפות להתרחב לרשת אופנה גדולה או לעצב קולקציית עילית. רק תנו לה להמשיך לעצב פריטי קז'ואל צעירים וצבעוניים בחלל הסטודיו שלה במתחם שוק הפשפשים ביפו, והיא תצא מסופקת. קו העיצוב שלה הוא המשך ישיר לקולקציית הגמר שלה משנקר שהוצגה בשנת 2008 תחת השם "שעבוד מודרני", ובסטודיו החדש שהקימה בקיץ שעבר היא עושה צעדים קטנים ומדודים להשתלב בתעשיית האופנה המקומית.

 

בחירתה של אפרתי באופנת קז'ואל היתה מהלך טבעי. במהלך מרבית לימודיה בשנקר עמדה בראש המחלקה לאופנה המעצבת תמרה יובל ג'ונס, ששמה דגש על קולקציות שמתכתבות עם השוק המסחרי והתעשייה המקומית - מהלך שרואה פירות עם מעצבות כמו אפרתי. “פרויקט הגמר שלי נמכר כולו", מדווחת אפרתי, שעם סיום לימודיה עבדה במשך כשנה וחצי כמעצבת בגדי הילדים בחברת הוניגמן ושנה נוספת במותג יוסף קז'ואל, שם החליפה את המעצב אלון ליבנה. עם סגירת המותג יוסף קז'ואל החליטה אפרתי לצאת לדרך עצמאית ולנסות את מזלה בשוק - נטע קז'ואל, אם תרצו.

 

 

נטע אפרתי. ''פרויקט הגמר שלי נמכר כולו'' (צילום: זיו שדה)
נטע אפרתי. ''פרויקט הגמר שלי נמכר כולו'' (צילום: זיו שדה)

 

 

ביקור בחנות רחבת הידיים שלה מגלה באופן חד משמעי לאן היא מכוונת: עיצובים במראה קליל, צבעוני ונשי, בגזרות הזורמות עם קווי המתאר של הגוף. במילים אחרות, אפרתי מהווה אלטרנטיבה מעניינת למראה האורבני והמונוכרומטי שמציעות רבות מהמעצבות הצעירות בתל אביב. "הלקוחה הישראלית רוצה בגד מיוחד, לביש, ולא יקר", היא מנסה לאבחן את הקהל הפוקד את הבוטיקים. "לכן אני משתדלת שגם העיצובים שלי יהיו בהתאם: בייסיק שונה, שמקנה תחושה נעימה ונוחה".

 

למרות שהגזרות אינן חדשניות, שילובי הצבעים והבדים המודפסים שבהם היא מרבה להשתמש יוצרים פריטים שיכולים לשדרג כל מלתחה. למשל, גופיות משי שיפון דקיקות עם כיס אחד בחזה, שמגיעות במנעד צבעים: החל מאפור פחם ועד ורוד פוקסיה. פריט אחר, שהפך לבסט סלר בחנות, הוא אוברול קצר עם כתפיות דקות הנקשרות כקולר סביב הצוואר, שמגיע במגוון רחב של הדפסים ובדים. יפים הם גם מכנסוני הסאטן הרכים, שיתאימו לבילוי ערב לא מחייב. לצד כל אלו מציגה אפרתי בחנות פריטים משלימים בייבוא אישי מלונדון וממזרח אסיה, ופריטי מעצבות אופנה ישראליות צעירות כמו נלה והדס בצלאל.

 

 

אלטרנטיבה למראה המונוכרומטי (צילום: זיו שדה)
אלטרנטיבה למראה המונוכרומטי (צילום: זיו שדה)

 

 

זו הקולקציה השנייה המלאה בעיצובה של אפרתי, אך עושה רושם שעוד צפויה לה עבודה רבה בהיבטים הטכניים והעיצוביים. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שעיצוביה אינם נבדלים משמעותית מהמצאי הקיים ברשתות אופנה כ-H&M או מנגו במחירים נמוכים יותר. אפרתי אומרת בתגובה כי הכמויות הקטנות שהיא מייצרת הן שמאפשרות לה להתחרות ברשתות ההמוניות על לב הלקוחה. ועדיין, כדי לשמור על אלטרנטיבה בתחרות האגרסיבית של השוק, יהיה עליה לנסות ולפתח גזרות מורכבות יותר, או לפחות להקפיד על אקסקולסיביות של בדים, תוך ניסיון להעלות את רמת התפירה. כל אלה ודאי יעניקו לה ערך מוסף כמעצבת.

 

מחירים: גופיות וחולצות 320-250 שקל, מכנסיים 400-350 שקל, שמלות 700-380 שקל, אביזרים 460-60 שקל.

 

להשיג ברבי אחא 4, שוק הפשפשים, יפו. טל' 077-5644241.

 

 

 

השורה התחתונה 

מדד האיכות: סביר, אך ניתן בהחלט לשדרג את הגימורים הפנימיים של הבגדים.

מדד השיק: גבוה. אפרתי מקפידה על קו סקסי, נשי וצעיר. כיוון שאינה הולכת כעיוורת אחר טרנדים, היא מצליחה לפתח קול אישי ועצמאי.

למי מתאים: לנשים שמחפשות קז'ואל צבעוני וסקסי.

כמה להוציא: 500 שקל יאפשרו לכן לשדרג את המלתחה עם פריט אחד או שניים.