בזמן שפה בארץ עדיין אוספים את הקונפטי של מצעד הגאווה, הקומיקאי האמריקאי טרייסי מורגן ("רוק 30") מעודד אלימות נגד הומואים ומתנצל. הסלבז בהוליווד לא נשארו אדישים

 

נבהל מהתגובות והתנצל. טרייסי (צילום: Gettyimages)

 

(מערכת XO)

מתברר שגם כשאתה אחד הקומיקאים המבריקים ביותר בארה"ב יכולות להתפלק לך בדיחות גרועות. טרייסי מורגן הקורע, בדרך כלל, הופיע בסופ"ש האחרון בטנסי שבארה"ב והודיע שאם הבן ההומו שלו יחזור הביתה ולא ידבר איתו כמו גבר הוא ישלוף סכין ויהרוג אותו. כאילו זה לא מספיק הוא הודיע שלהיות הומו זה בחירה והילדים ההומואים שמציקים להם בבית הספר "צריכים להפסיק להתבכיין". הקהל ברובו צחק, אבל היו גם כאלה שהרגישו שהבדיחה הזו יכולה להיות מסוכנת. טרייסי התנצל מיד והתקשורת תקפה בכל הכוח.
באופן מפתיע התגובות של חבריו המפורסמים היו מעורבות.

חברו של מרטין, הקומיקאי כריס רוק צייץ: "אני לא רוצה לחיות בעולם שבוא אסור לטרייסי מורגן לדבר שטויות".

רולנד מרטין מה-CNN כתב: "אתם תהיו בהלם מעצמכם כשתגלו כמה פעמים צחקתם מבדיחה גזענית, שוביניסטית או הומופובית שסופרה על ידי קומיקאים בכל הצבעים, הגדלים, המינים והנטיות".
הקומיקאית  רונדה סייקס הזדעזעה מהתמיכה וענתה למרטין: "בגלל שאני מכבדת ומעריכה אותך אני יכולה להגיד לך שמה שכתבת זה בולשיט! יש לו זכות להגיד מה שהוא רוצה כמו שלנו יש זכות לא לקבל את זה. אנחנו כחברה היינו הולכים לעשות פיקניק כדי לצפות בתלייה של אנשים אחרים, אבל אנחנו כחברה הבנו שזה חולני!".
טינה פיי המשחקת לצדו של מורגן ב'רוק 30', תמכה בקומיקאי אבל הביעה סלידה מהבדיחה: "אני שמחה לשמוע שטרייסי התנצל, אבל למרות שקומיקאים חייבים לנסות את הבדיחות על קהל גם כשהן לא מלוטשות, הפריעה לי הנימה האלימה של הדברים. במיוחד בתקופה בה פשעי שנאה נגד הומואים מתקיימים כל הזמן".

 

מה אתם חושבים?