מה: תרומה לקהילה
איפה: בקבוצת שילר ובת"א
חבל"ז: לעשות טוב

 

השדה לפני. " וַתֹּאמֶר רוּת הַמּוֹאֲבִיָּה אֶל-נָעֳמִי, אֵלְכָה-נָּא הַשָּׂדֶה וַאֲלַקֳּטָה בַשִּׁבֳּלִים " (רות ב', ב')

 

לכבוד חג הביכורים, אנחנו רוצים להמליץ על פעילות יוצאת דופן המשלבת תרומה לקהילה, טיול וחוויה. השתתפנו בפעילות כזו במסגרת מקום העבודה,  ולא האמנו כמה זה עושה טוב לנשמה. מן הסתם קיימות שלל מסגרות לתרומה ונתינה, הנה שתיים שאנחנו בדקנו באופן אישי:

 

לקט ישראל - בנק המזון המרכזי


ארגון "לקט ישראל" תומך בעשרות אלפי אנשים רעבים מדי יום. לשם כך הוא יצר מגוון פעילויות ארציות שמטרתן איסוף מזון בעיקר מעודפי החקלאות. באחת מהן גם אנחנו השתתפנו.

 

הגענו לחווה של תורם קנדי בקבוצת שילר, התקבלנו על ידי מנהל העבודה אמיר, שהסביר לנו בכמה מילים על הארגון ועבר מיד לתכלס – איך לקטוף את תפוחי האדמה, כמה לשים בכל ארגז כדי שלא יהיה כבד מדי, ואיפה לרכז את הארגזים. לידינו עמלה קבוצת מתנדבים נוספת מבנק לא גדול, ובתום שעתיים ערמנו ערימות נאות של ארגזים שנלקחו מיד לאריזה וחלוקה על ידי הארגון.

 

ערוגות תפוחי האדמה אמנם כבר ריקות כעת, אבל צמוד להן נמנמו בצלים מדושנים ושמנמנים שמוכנים ומזומנים לקטיפה בימים אלו. לשאלה האם אפשר לבוא גם עם הילדים (שהרי נעשה הכל כדי לנתק אותם מהמחשב, ועוד לפעילות חינוכית), נענו בשמחה.

לפרטים ( לקבוצות ולבודדים): 09-7441757 שלוחה 202

 

 

וַתֹּאמֶר, אֲלַקֳּטָה-נָּא וְאָסַפְתִּי בָעֳמָרִים, אַחֲרֵי, הַקּוֹצְרִים (מגילת רות ב', ז')

 

מרכז חלוקת מזון: העמותה לקידום החינוך ביפו


העמותה לקידום החינוך ביפו מנהלת בין שאר פעילותיה מערכי אריזה וחלוקת מזון לתושבי האזור ממשרדה במרתפי בית טפר, הצמוד לבית המעצר "אבו כביר". בבואנו הסתדרנו לזוגות ולשלשות, העמסנו חבילות וארגזים לרכב הפרטי ויצאנו לדרך. מצוידים בכתובות ובמפות מצולמות (או באפליקציות ניווט סלולריות) ניווטנו לשכונות דרום תל אביב, וחילקנו מזון לתושבים נזקקים. 

 

המרכז מקבל בברכה כל מתנדב, אפילו לשעה או שעתיים, שמספיקות לחלוקת חמישה שישה ארגזים. תתפלאו כמה זה נעים לצאת מהמשרד לפגוש אנשים מהחיים אחרים, וכמה זה פשוט לתרום.
לפרטים נוספים התקשרו לאודט, רכזת מתנדבים, בטלפון 03-6803000. כתובת: תל גיבורים 5, תל אביב.

 

אחרי זה, אנחנו מבטיחים, יהיה לכם באמת חג שמח!