רבות מכן מבקשות שאני אסקור מברשות איפור ושואלות האם ניסיתי מברשת זאת או אחרת. לכן החלטתי לכתוב מפעם לפעם פוסטים על כל מברשות איפור שיש ברשותי, תוך כדי השוואות וסקירות. אני אוהבת מברשות איפור. לדעתי אם משתמשים באופן קבוע באיפור יש צורך גם בכלים מתאימים וטובים. לכן לרוב אני מעדיפה להשקיע פעם בתקופה במברשת טובה שאני יודעת שתשרוד איתי מספר שנים טובות. אני אתן לה את הטיפול המתאים ביותר והיא תחזיר לי אהבה. מברשות אינן יוצאות דופן ואוהבות גם להרגיש נקיות ומפונקות ולכן אל תשכחו לנקות אותן!

 

אתחיל במברשת הבסיסית ביותר שיש  - מברשת להנחת מייק-אפ. בשנים אחרונות נפוץ יותר השימוש למברשות דו - פייבריות להנחת מייק-אפ (בסיס איפור) אך לפני שהן הגיעו, דווקא מברשות אלו היו פופולריות. מברשות אלו מתאימות במיוחד למייק-אפים היותר סמיכים שיש בשוק - כדוגמת קולורסטיי ודאבל וור. בגלל עיצובן השטוח, הן מניחות את המייק-אפ הסמיך על הפנים ואינן סופחות אותו. הן גם עובדות מצוין עם מייק-אפים קרמיים. 

המברשת הראשונה שאציג ורכשתי אותה אי שם בקיץ לאחר הרבה סקרנות היא מברשת 701 מאת WOW .  מברשת 701 היא מברשת להנחת מייקאפ במובן הקלאסי, כפי שתמיד היינו מורגלות. לדברי החברה, שערותיה מצופות סיליקון למריחה אחידה ונעימה ויתרונה טמון בכך שהמברשת אינה סופגת את החומר של המייקאפ (להבדיל מספוגית). המריחה הנה אחידה ומהירה וניתן לשטוף ולחפוף אותה. מיועדת במיוחד לשימוש עם חומר שומני. 

 

ועכשיו לחוויה שלי: מדובר במרשת בעל מבנה מאוד נוח לאחיזה ואני מניחה שמדובר בשערות טקלון סינתטי כי שיער אמיתי זה בטוח לא. הידית קלילה ולכן משקל המברשת מאוד קל לאחיזה ולנשיאה. שערותיה יחסית רכות והיא אכן מניחה בצורה אחידה את המייקאפ. בשביל הסקירה ניסיתי להניח איתה גם מייקאפים יותר קלילים והיא התמודדה עם המשימה בהצלחה, ללא סימני מברשת שלעתים מבחינים בהם בפנים. בעבר הנחתי איתה גם סומק קרמי והיא התמודדה בצורה טובה גם עם המשימה הזאת. 

 

מאחיות פיקסיוו ביוטיוב גיליתי שאפשר גם להשתמש במברשת מייקאפ גם להנחת קרם פנים. על עצמי לא ניסיתי כי אני משתמשת בידיים אך למאפרת מקצועית זהו טיפ טוב! סך הכל מדובר במברשת מייקאפ מאוד פשוטה ויעילה והייתי ממליצה עליה במיוחד למתחילות שעדיין לא מוכנות להתחייב למברשת אחת ומעדיפות לנסות רבות מהן. אינני יודעת מהו מקור שיערות המברשת (לא ידוע האם חברה WOW עושה ניסויים בבע"ח). 

 

איפה וכמה? בחנויות רשת WOW תיאלצו להיפרד מ-24.9 ש"ח. 

 

הבאה בתור היא Foundation Brush (מברשת מייק-אפ) מאת Revlon, חברה ותיקה ומוכרת בארץ. היא גם בין החברות היחידות שמחזיקות מספר מברשות בליין קבוע לצד מוצרי איפור שלה. לפי רבלון מדובר במברשת אשר עוצבה במיוחד כדי לאפשר שליטה במריחת מייק-אפ וברמות הכיסוי. באמצעות המברשת ניתן לכוון לכיסוי טבעי ולדמות כיסוי מרוכז ומלא. המברשת עשויה מסיבים רכים במיוחד וצפופים והם מתאימים לשימוש במרקמי מייק-אפ שונים ובכלל זה מייקאפ נוזלי ומייקאפ קרם. כל מרקם נמרח באחידות ובנוחות, ניתן להגיע לכל אזור ונקודה על עור הפנים והמראה הסופי - חלק ומלוטש. הידית ארוכה וארגונומית לשימוש נוח, קל ולשליטה טובה יותר באיכות האיפור. 

 

ומה אני אומרת עליה? זוהי מברשת מייקאפ קלאסית במובן הטוב של המילה. אפילו רשום עלייה מה היא אמורה לעשות (באנגלית אבל היי לפחות זה). היא עושה כל מה שאני מצפה שמברשת כזאת שתעשה. היא מיוצרת משיערות סינתטיות שבמגע עם היד מרגישות מאוד נעימות והעמדתי אותה למבחן ביחד עם 190 של מאק מול בן זוגי. הוא היה צריך לעצום עיניים ולהגיד לי מה יותר נעים. הוא לא יכל להבדיל ביניהן בכלל. 

 

היא צפופה, שטוחה ולא סופחת את הדאבל וור שלי כפי שמברשת דו-פייברית הייתה עושה (ולכן אני גם אף פעם לא משתמשת במייקאפ סמיך עם מברשת כזאת). אני צריכה לחיצה לא מלאה מדאבל וור ובשילוב עם המברשת מגיעה לרמת כיסוי די מלאה. הטריק הוא לעבוד בתנועות מהירות ושטוחות ולא לעשות Buffing איתו (כלומר לא לעבד את המייקאפ לתוך העור אלא "לצייר" איתה לכיוון מטה). המברשת עברה חפיפה לפני השימוש ובין שימושים ונשארה כביום ראשון. הידית עשויה מעץ משוח בלקה והיא מרגישה לי יציבה הודות לחלק המתכתי אשר מחבר בין הידית לשערות המברשת. 

 

איפה וכמה? את מברשות רבלון ראיתי במשביר ובניו פארם בסטנד המברשות והלקים. המחיר הרשמי הוא 100 ש"ח אך למיטב ידיעתי לעתים יש הנחות רק על מברשות. ב- Ebay ניתן לרכוש ב-15$. 

 

מברשת מייק-אפ של MAC או במספרים - 190, גם היא נקראת Foundation Brush אך בניגוד לזאת של רבלון, תיאור המברשת אינו רשום עליה אלא ניתן להבחין רק במספר, שם החברה וארץ הייצור. למי פוגש בפעם ראשונה מברשות שונות של מאק, הדבר עלול לבלבל מכוון שללא ניסיון וקריאה באתר של מאק לא בטוחים מה כל מברשת אמורה לעשות. לדברי מאק, 190 מעוצבת על מנת ליצור גימור שווה ומראה עור מושלם. היא עובדת טוב עם כל המייקאפים של מאק כולל סטודיו פיקס וסטודיו טק. מברשות יחידות של מאק מיוצרות באופן ידני אחת ואחת ופה שוכן היתרון של מברשות מאק על פני מברשות אחרות. 

 

190 היא מברשת טובה לאלו אשר יודעות כיצד להשתמש בה. אני לא הבחנתי בשום הבדל מבחינת הנחת המייקאפ בינה לבין מברשת של רבלון. לשתיהן שערות סינתטיות נעימות ושתיהן מניחות ומטשטשות את המייקאפ בצורה טובה. תזכרו - תעדיפו להניח את המייקאפ במרכז הפנים (מצח, אף וסנטר) ולהבריש כלפי החוץ. כך לא יווצרו סימני מריחה ו/או טשטוש. 

 

מבחינה חיצונית 190 נראית מעוצבת וקלאסית. היא נמצאת אצלי כבר כשנה וחצי ולא הבחנתי בנשירת שערות או שינויים כלשהם בה. 

 

איפה וכמה? ניתן לרכוש בסניפי מאק בתמורה ל-189 ש"ח. באיביי את גרסה הקלאסית ניתן להשיג בכ-35$. לרוב היא מופיעה בסטים מספר פעמים בשנה עם ידית מקוצרת (אך מברשות אלו מיוצרות על ידי מכונה ולא באופן ידני). 

 

בשורה התחתונה:

 

כפי שניתן לראות, 701 היא הקצרה והקלילה ביניהן (תצטרכו להאמין לי). אורכן של רבלון ומאק הוא די זהה וצורת שיערות מעט שונה - מאק מעט יותר מחודדת וזאת של רבלון יותר מעוגלת. אך זה לא מפריע לתפקודן בכלל. חייבת גם להוסיף שאף אחת מהמברשות אף פעם לא השילה שערות והן מתנקות ממש טוב עם מעט מים חמימים ושמפו. 

 

חוץ משימוש המובן (מייקאפ) אל תשכחו לנסות אותן כמברשות להנחת קרם לחות/פריימר או להנחת סומק קרם. אולי תהיו מופתעות. 

מה איתכן? ניסיתן בעבר אחת ממברשות אלו? את מי אתן מעדיפות? 


*את מברשת רבלון קיבלתי מהחברה לצורך סקירה.