קצת מעושן ליום יום אף פעם לא מזיק נכון?

השבוע התחשק לי לעזוב לזמן קצר את מראה איילנר (הכל כך אהוב עליי) ולנסות לחזור להשתמש בצלליות בלוקים מעט יותר מסובכים. מוזר שלאחר תקופה ממושכת של חשק מטורף לצלליות והשקעה באיפור עיניים, מצאתי את עצמי מתעניינת יותר ויותר באיפור פנים (ברונזרים וסמקים) ובשפתיים (גלוסים ושפתונים). כנראה שחשקים שלי משתנים כמו מצבי רוח. 

האיפור ביומיים אחרונים הוא וריאציה מעט אחרת של תות שעשיתי בעבר (ואם יהיו מספיק תגובות בעד אני אעשה עוד פוסטים של "הדרכות איפור בשלבים"). הלוק יחסית מאוד פשוט וצורך מעט מאוד זמן והשקעה ואפשר להשיגו בעזרת שלוש או ארבע צלליות. אני השתמשתי בצלליות של MAC אך אתן יכולות להשתמש בכל צללית דומה. 

התחלתי בצללית סגלגלה Shale על כל גלגל העין (ימנית עליונה בפלטה), Satin Taupe (שמאלית תחתונה) בשקע, Phloof (שמאלית עליונה) בזווית פנימית של העין להארה ו-Carbon שחורה מאט מעל עיפרון שחור לתיחום וטשטוש. כמובן אפשר אפילו לוותר על העיפרון ורק לטשטש בעזרת צללית שחורה. 

מתקבל איפור עדיין יומיומי מעושן ומצד שני בעזרת תיחום פנימי עם עיפרון שחור (מה שלא עשיתי) ניתן להפוך אותו ליותר כהה ולכן מתאים לערב. 

וטיפ נוסף - לי יש עיניים שנראות קטנות ותיחום פנימי עם עיפרון בצבע גוף (בז’י) נותן אשליה של עין יותר פתוחה וגדולה. אל תעשו את זה עם עיפרון לבן!!! זה נראה פשוט רע ווולגרי. 

מוצר אחר שמבחינתי הוא פינוק לחלוטין אך אחרי זמן ארוך שחשקתי בו החלטתי לרכוש בטענה לעצמי ש"היי הוא ענק! 30 גר’ יספיק לך לכל החיים" הוא Soleil Tan De Chanel של Chnael. שאנל מגדירים אותו כ"בסיס איפור חדשני ועמיד לאורך כל היום המעניק לעורך גוון שזוף וזוהר" ולפיהם יש להניחו כבסיס לאיפור על כל הפנים. למראה זוהר ובריא יש להדגיש את עצמות הלחיים וקשת הגבה. לא הולך לקרות!

אני בחרתי שלא להיראות זוהרת ושזופה ולכן נמנעתי מלהניחו על כל הפנים. כן הנחתי אותו בדיוק כפי שאני מניחה הצללה: בתנועת מספר 3 אשר מתחילה בזוויות המצח, מתחת לעצמות לחיים ועליהם ומעט מתחת ללסת. זה נותן אשליה של פנים צרות יותר, מעניק יותר חמימות ומשמש בסיס מעולה לסומק מעליו. 

מכוון שהמוצר הוא קרמי (וכל כך נעים יש לציין, כמעט כמו מוס) אני בוחרת להניחו עם מברשת 138 מאת מאק ישר מעל מייקאפ ורק לאחר מכן סומק ופודרה. כך הוא נשאר לאורך שעות היום ולא נעלם לשום מקום. אין צורך בכמות רבה כדי להגיע לאפקט טבעי ולמי שחוששת שהוא יראה כהה מדי עליה - זה בסדר. להפך, דווקא נשים עם עור הרבה יותר כהה ימצאו שברונזר זה הוא בהיר מדי בשבילן. 

השבוע גם שלפתי ממגירת איפור סומק שרכשתי עוד בקיץ שעבר והשתמשתי בו די הרבה כשהייתי מעט יותר שזופה. Fresh Bloom בגוון Posy מאת Clinique מוגדרת כפודרה לכל הפנים אשר נותנת זוהר וברק לכל הפנים. אני מעדיפה להשתמש בו כסומק בלבד ובעזרת מברשת סומק לערבב את כל הצבעים יחדיו. כמובן שאי אפשר להתעלם מעיצוב חיצוני של המוצר - נתון בקייס סולידי עם מכסה כסוף מבריק ומראה (!) נמצא פרח בעל שלושה גוונים. תערובת נעימה של גווני שזיף, חומים ומעט מאוד ורוד יוצרת סומק מעט מבריק (אך לא מנצנץ) ותוך כדי מעצבת אפילו את הלחיים. הוא ניתן לבנייה ולכן אין צורך לחשוש שיהיה בהתחלה כהה מדי. כשאני רוצה לחיים יחסית ניטרליות ולא ורודות או קורליות, פוזי הוא בין הסמקים האהובים עליי לשם כך. 

על שפתיים הנחתי עוד מוצר אחד של שאנל שנחת בהפתעה בתיק איפור שלי. מדובר ב- Magnolia מסדרת Rouge Coco  .הסדרה הושקה לראשונה בשנה שעברה ונכנסה לליין קבוע של החברה. שמה המלא הוא Hydrating Creme LiColor. סדרה מבטיחה שפתיים לחותיות, קרמיות עם כיסוי מלא. יש יותר משלושים גוונים עם מגוון גימורים - מאט, פנינתי ושימר. 

מגנוליה יצאה כחלק מקולקציית חגים אחרונה ומדובר בשפתון ורוד עדין עם גימור מעט שימרי. כשאני חושבת על שפתון ורוד קלאסי, מגנוליה בהחלט מתאימה לאותה משבצת. כמו כל דבר ששאנל עושה הורוד אינו בולט או גס מדי. 

אם הייתי צריכה להשוות אם הפורמולה לשפתונים אחרים, הייתי אומרת שרוז’ קוקו נמצאים איפשהו בין קרימשין של מאק לרוז’ וולופטה של YSL. שלושתם נותנים מעט ברק עם גימור מלא לשפתיים. חיסרון יחיד שמצאתי בסדרה הוא בר טיפול - אם מניחים את השפתון מעל שפתיים יבשות וסדוקות, זה הולך להיראות רע. לכן אני מקפידה בתחילת האיפור תמיד להניח לובלו ורק כעבור מספר דקות לשים ליפסטיק. 

תסלחו לי על המראה המעט עייף שלי. הצטלמתי אחרי משמרת מעייפת ועמוסה בעבודה. סוף שבוע נעים לכולנו!

פנים

פריימר: CLARINS instant smooth perfecting touch

מייקאפ (עם מברשת מייקאפ של רבלון): ESTEE LAUDER double wear - ecru

קונסילר (עם מברשת 224): MAC moisture cover concealer - NW20

פודרת קונסילר (עם מברשת 224): MINERALZ - 309 halo

פודרה (עם מברשת 134): MAC prep+prime transparent finishing powder

ברונזר (עם מברשת 138): CHANEL soleil tan de chanel

סומק (עם מברשת 27 של עפרה): CLINIQUE fresh bloom aloover color - 02 posy

גבות: MAC brow set - clear

עיניים

פריימר: URBAN DECAY eyeshadow primer potion - nude

צלליות: Phloof (בזווית פנימית של העין עם מברשת 239), Shale (על כל גלגל העין עם מברשת 239), Satin Taupe (בשקע עם מברשת 217), Carbon (בתיחום עליון ותחתון עם מברשת 219)

עיפרון עיניים: URBAN DECAY 24/7 liner - zero תיחום בקו ריסים עליון ותחתון

עיפרון עיניים: MAC chromographic pencil nc15/nw20 תיחום פנימי

פריימר לריסים: MAC prep+prime lash

מסקרה: HELENA RUBINSTEIN - lash queen

שפתיים

שפתון: CHANEL rouge coco - magnolia