ריס ווית'רספון נצצה על השטיח האדום באוסקר האחרון והביאה לטקס ניחוח מופלא של רטרו. אחרי שסיימנו להתפעל מהשמלה המושלמת שלה, באדיבות מיסטר ארמאני, עבר הפוקוס לתסרוקת הנוסטלגית שבחרה, שהפכה למחרת הטקס לשיחת היום. ריס הלכה על קוקו גבוה בסגנון שנות ה־60, שהיה אלגנטי ושובב בו זמנית. רנטו קמפורה, מעצב השיער שאחראי ליצירה, אמר: "רציתי להדגיש את הכתפיים שלה, את הצוואר ואת העגילים המדהימים שהיא ענדה". באפטר פארטי של האוסקר נתפסה גם קייט בקינסייל ההורסת עם קוקו גבוה ומחמיא, שנראה מעט מרושל ומודרני יותר מהפריזורה המוקפדת של ריס - ובכל זאת, ברוח דומה.

 

כך או כך, רגע לפני עונת החתונות שתצריך ממך לדפוק הופעה ביותר מאירוע אחד, מדובר בסטייל שקולע היטב לקיץ הישראלי הלח ולשמלת הסטרפלס המחמיאה שאת מחכה ללבוש.

 

מעצב השיער רוני פרנקל לשוורצקופף מפרט איך תשיגי את לוק הרטרו־שיק (קחי נשימה, מדובר בהשקעה משתלמת):

 

1. יש לחפוף את השיער, לייבש במגבת ולהוסיף פן "מרחוק", כדי שהשיער יהיה יבש אך לא בהכרח חלק.

 

2. כדי להשיג את הגבהת השיער בחזית הראש משתמשים ברולים: מחלקים את השיער בחזית לחמש קבוצות ברוחב של כ־3 ס"מ ומגלגלים כל קבוצה ברול. ממתינים כשהרולים על השיער זמן רב ככל הניתן (ובכל מקרה, לא פחות מ־20 דקות).

 

3. את שארית השיער אוספים לקוקו במרכז הראש.

 

4. אחרי האיסוף, מורידים את הרולים מחזית השיער ומברישים במברשת רחבה, כדי להעניק לשיער נפח ואווריריות.

 

5. מתיזים על השיער המוברש ספריי מחזק ומרימים את השיער כלפי מעלה, תוך כדי שמירה על הנפח, כדוגמת תסרוקת "בננה" מהאייטיז. בעזרת סיכות, מחברים את השיער מהחזית אל הקוקו שמאחור.

 

6. עושים בקוקו בייביליס, מתיזים עליו ספריי מחזק ומברישים.

 

7. מלפפים קווצת שיער סביב הגומייה כדי לכסותה ומהדקים למקום בסיכה.

 

8. לסיום מברישים שוב את הקוקו, לקבלת מראה אווירי, נשי ורך עוד יותר.

 

 

לא שכחה ללפף. דרו ברימור (צילום: gettyimages)
לא שכחה ללפף. דרו ברימור (צילום: gettyimages)