היא חברת איפור אמריקאית NYX לא כל כך מפורסמת בארץ. לא כל כך? אולי מעט מכירות אותה - בדרך כלל אלו שמשתתפות בפורום איפור בתפוז או מכורות לאיפור כמוני שקוראות בלוגים מחו"ל.

NYX שפתוני

אז מי היא NYX? מקור השם הוא מאלה יוונית אשר שלטה בלילה. החברה נוסדות ב-1999 בלוס אנג’לס על ידי טוני קו. מה ה"קטע" אתן שואלות?  החברה מציעה מוצרים באיכות טובה במחירים נוחים. מה זה נוחים? צלליות  יחידות  לדוגמה  עולות בסביבות 5$ ושפתון כ-4$ (ללא דמי משלוח). בונוס נוסף הוא שהחברה דוגלת באי עשיית ניסויים בבע"ח.

יש מבחר גדול של מוצרים אך הבעיה היחידה היא שכרגע ניתן לרכוש אותם רק דרך איביי או אתר אמריקאי כמו Сherry Culture. האם בכל זאת שווה לרכוש אותם? כן, אם תחשבו שבממוצע יוצא שכל פריט לא עולה יותר מ-10$.

ראיתי לנכון להתחיל את ההכרה עם המותג על ידי הצגת אחד מהמוצרים החשובים (לדעתי כן?) של החברה - שפתונים . בפוסטים אחר אראה גלוסים, צלליות וסמקים.

עם מבחר של 144 גוונים בליפסטיקים כל אחת תוכל בטוח למצוא צבעים שהיא אוהבת. Round Lipstick הם הפורמולה הקלאסית של ליפסטיקים והכי נמכרים של המותג. ישנם מספר גימורים כאשר אני באופן אישי מעדיפה את הקרמיים. הם נמרחים טוב, מכסים לגמרי את הפיגמנט הטבעי של השפתיים ונשארים למספר שעות. אין להם ריח מובחן כלשהו והם מיוצרים בטיוואן.

עשיתי בעבר הזמנה מאיביי (פשוט תקלידו NYX round lipstick ( של שישה ליפסטיקים. המחיר יוצא יותר זול ככל שמזמינים יותר - 3,6 או 12. פה נעוץ גם החיסרון של שפתונים אלו - גם כאשר קראתי בלוגים וראיתי סווטצ’ים אונליין - שפתונים שקיבלתי בפועל לא היו דומים ב-100% למה שראיתי לפני. ולכן כדאי לדעת מראש איזה גוונים אתן אוהבות ולראות הרבה תמונות לפני.

בחרתי בגוונים שנראו לי כמתאימים לעור בהיר כמו שלי וכמובן שנעזרתי בסקירות של מייקאפאלי לבחירה.

כפי שניתן לראות, האריזה החיצונית של שפתונים אלו היא לא מהמפנקות שיש. סך הכל אריזה פלסטית שחורה עם תוספת חמודה בתחתית השפתון - ניתן לראות את הצבע הכמעט מדויק של השפתון (אריזה שקופה מכילה ספוג הצבוע בצבע שפתון).

מבט מלמעלה

בקצה עליון של השפתון רואים בבירור את שם השפתון ומספרו. הדבר מאוד נוח, במיוחד כשעושים הזמנה ויודעים להתייחס למספר השפתון. גודל הליפסטיק גם כן רשום - 4 גר’. )וזאת בהשוואה ל-3 גר’ של שפתוני MAC, 3.5 גר’ של שפתוני Guerlain או 3.8 גר’ של שפתוני Estee Lauder).

שפתון Circe

 את Circe הזמנתי בתקווה שהוא יהיה שפתון הניוד שלי. התברר לי שאני ושפתונים ב’זיים לא הולכים ביחד - הם גורמים לפנים שלי להיראות כמו לוח מחוק. החלטתי סופית- למרות שאני אוהבת את הרעיון של שפתון ניודי בז’י, במציאות אני מעדיפה שפתונים אשר יש להם ורדרדות כלשהי. אני ממליצה לבדוק את Circe למי שאוהבת שפתונים דוגמת Creme de nude של מאק.

שפתון Ceto

Ceto הוא עוד בחירה לא כל כך מוצלחת - ורוד ניודי עם גימור פרוסטי. הכיסוי איתו הוא לא מלא. לדעתי הוא מתאים יותר כשפתון בשילוב גלוס.

שפתון Snow White

הצבע של Snow White כל כך מתאים לשם! אם אני מדמיינת את שלגיה אני ישר חושבת על שפתיים אדומות. הליפסטיק הוא אדום קר בגימור מאט אשר מחייב הנחה מדויקת. בגלל זה הוא הפחיד אותי! עד כמה שאני אוהבת את הרעיון של שפתיים אדומות מאט, במציאות אני לא מיישמת את הרעיון. מי שאוהבת את Russian Red של מאק חייבת לבודק גם את שפתון זה.

שפתון Jupiter

Jupiter הוא ורוד פרוסטי בסגנון ברבי. מה חשבתי לעצמי?!

שפתון Summer Love

Summer Love הוא גירסה יותר בהירה ועדינה של Circe. במילים אחרות - גם פה לא קלעתי.

שפתון Milan

במציאות Milan יותר כהה מאשר בתמונה. מכל ששת השפתונים הוא האחד. אני מוצאת את עצמי מושיטה את היד לעברו לעתים די קרובות. יש בו תערובת מדויקת של ורוד עם מעט חום וסגלגלות שמספקת לשפתיי פיגמנט טוב. אם אתן רוצות לראות איך הוא נראה על שפתיים תכנסו לפה.

סווטצ'ים שפתוני NYX

סווטצ'ים שפתוני NYX עם פלאש

מאז הרכישה חמשת הליפסטיקים מצאו בית יותר טוב וחם ממני ורק Milan נשאר איתי. האם אני אנסה עוד שפתוני NYX בעתיד? כן כי מאז הרכישה גיליתי גוונים הרבה יותר מוצלחים ומומלצים.

ומה איתכן? ניסיתן שפתוני NYX או שאתן מעדיפות חברות אחרות?