מאקסטרים מיני לטוטאל מקסי, ממראה הצינור הנקי ועד לקלוש מרובה הבד, משמלות בצללית פשוטה ועד שכבות על שכבות של בדים עשירי טקסטורה – זהו קיץ 2011. השמלות והחצאיות הפכו העונה לפריט מפתח במלתחה, ובקולקציות של פראדה, מיו מיו ודולצ'ה וגבאנה אף בחרו להתרכז כמעט רק בהן. אז כדי לעשות סדר בבלגן, אלה המגמות המרכזיות בתחום.

 

מקסי

 

הקיץ אנו רואים חזרה מאסיבית של חצאיות המקסי, שהיו במרכז הטרנד בשנות ה-70. האופציות רבות, וכל אחת יכולה לבחור את החצאית המתאימה לה – עם סיומת א-סימטרית כפי שהציג סלבטורה פראגמו, עם הדפסים או חלקה, בגזרת צינור או מרובת בד, שקופה או אטומה לגמרי. אבל דבר אחד בטוח: המקסי היא פריט חובה בכל מלתחה.

 

מידי

 

גם אורך שלושת הרבעים חזר לאופנה, וכדאי מאוד להתרגל אליו. האופנה ככלל נעה לכיוון מראה הליידי, ואורך זה הולם את הסגנון במיוחד. פגשנו חצאיות באורך השוק בקולקציות של קלווין קליין, נרסיסו רודריגז ורודארטה. חלק מהמעצבים יצרו חצאיות צינור באורך זה, ואחרים יצרו חצאיות קפלים נינוחות.

 

אטרו. הזדנבות אחורית (צילום: gettyimages)
אטרו. הזדנבות אחורית (צילום: gettyimages)

 

זנב

 

מגמה חדשה שנכנסה הקיץ מציעה שמלות זנב – קצרות מקדימה וארוכות מאחורה. המעצבים יצרו אותן באורכים שונים, כך שחובבות הטרנד יכולות לבחור מיני או מקסי עם הזדנבות בד אחורית. אפשר לבחור במראה קיצוני של מיני מקדימה ומקסי מאחורה, ואפשר גם ללכת על גרסה מאוזנת יותר. טופשופ יוניק, אטרו ואחרים חיבקו מגמה זו בחום ויצרו לה וריאציות רבות.

 

קלוש

 

חצאיות מרובות בד באורך שלושה רבעים שייכות למגמה שמקורה בשנות ה-60. החצאיות חזרו כבר בעונה הקודמת, בעיקר בקולקציות של פראדה ושל לואי ויטון, והקיץ הן ממשיכות לכבוש את המסלולים. הדוגמה הבולטת ביותר לטרנד, כפי שביטא אותו מארק ג'ייקובס, היא חצאית קלוש אדומה המשולבת עם חולצת טאפט סגולה וחגורת קאמל בקשירת פרפר. בין השמות הנוספים שנכבשו על ידי הקלוש נמצאים קרולינה הררה, לנוון וג'ייסון וו.

 

חולצות שמלה

 

למרות צירוף המילים התמוה משהו, חולצות השמלה הן הפריט החמוד והפרקטי ביותר הקיץ. ויקטור ורולף, פול סמית ורבים אחרים לקחו את החולצה הגברית המכופתרת המוכרת, האריכו, הרחיבו מעט, ויצרו את השמלה האוורירית המושלמת לימים החמים.

 

 

עוד במדריך לקיץ מושלם:

הטרנדים החמים

הצבעים, הבדים וההדפסים הנכונים

המכנסיים המסוגננים

החולצות הקלילות

הסנדלים הנחשקים

האביזרים שישדרגו כל הופעה

 

 

ניתן להשיג בארץ