"אני רוצה להיות בלונד-פלטינה, כמו כל הכוכבות הסקסיות", שרה דבי הארי בלהיט של הלהקה שלה, שנקראה כמובן Blondie. איך לא? לכל אישה כמעט יש שלב בחיים שבו היא חייבת, פשוט חייבת, לצבוע לבלונד. אם הגעת לשלב הזה, כדאי לך לחשוב פעמיים לפני שאת מחליטה ומפקידה את רעמתך בידי הספר. ואלה השאלות הרות הגורל שאת חייבת לשאול את עצמך, באדיבות אמן הצבע (הבלונדיני) איתן נצר ממספרת "איתן בצבע".

 

האם את מוכנה תקציבית? ככול שצבע שערך הטבעי רחוק יותר מהצבע המבוקש, הוצאות התחזוקה עולות בהתאמה. אם שערך כהה וצריך להבהיר אותו לפני הצביעה, מדובר בתהליך יקר פי שניים מצבע בלבד. כמו כן, תצטרכי להגיע לספר מדי שלושה שבועות לכל היותר לצביעת השורשים. למה? כי ככול שהשיער רחוק מהקרקפת, כך החומרים עובדים לאט יותר, מסביר נצר. בנוסף לתשלום על הצביעה, קחי בחשבון את התכשירים הנלווים שתצטרכי לקנות כדי לשמור על בריאות השיער: שמפו מיוחד, מסכות הזנה יקרות וקונדישנר ללא שטיפה. הכיס שלך עדיין רגוע?

 

איזה גוון של בלונד מתאים לך? לבלונד יש עשרות גוונים, והחוכמה היא למצוא את הגוון המחמיא ביותר, זה שישתלב היטב עם הנתונים הטבעיים שלך ולא ייראה מחומצן, מלאכותי או סתם צהוב. צבע העיניים שלך עשוי לתת לך רמז על הגוון המתאים: לבעלות עיניים כחולות יתאימו בדרך כלל גוני בלונד קרים, עם נטייה לאפור או כסוף, ולבעלות עיניים ירוקות יתאימו בעיקר הגוונים החמים והזהובים. אם התברך בעיניים חומות, כדאי שתשקלי מחדש. אם את מתעקשת, כדאי ללכת על הגוונים הקרים ביותר. כמבחן בית זול ומהיר, אפשר להצמיד לפנים לסירוגין נייר כסף וניר מוזהב ולראות מה מהם מאיר את פניך טוב יותר.

 

האם השיער שלך מוכן לזה? עוד גורם שחשוב להתחשב בו הוא איכות השיער - אם השיער שלך עדין, שביר או למוד תהליכים כימיים, הבהרה עלולה לגרום לו להישאר בכיור. שיער שרוף, ולא משנה באיזה צבע, אינו אטרקטיבי.

 

במי את בוטחת? ההחלטה לצבוע לבלונד עשויה להיות בגדר גחמה, אבל אם החלטת – עשי את זה כמו שצריך, אצל איש מקצוע רציני שייעץ לך בלי להלחיץ. "אם הספר רוצה מיד לצבוע לך את השיער ולא אומר לך מראש כמה זה יעלה לך – תברחי. אם הוא מנסה ללחוץ עלייך לצבוע לבלונד – תברחי. אם הוא מבטיח שיצליח לצבוע לך את השיער השחור לבלונד מושלם – תברח"!". אופציה הטובה ביותר היא להפקיד את המלאכה בידי הספר ותיק שלך ולהתחשב בעצותיו, אך אם הוא מסרב ומתנגד מטעמים אידיאולוגיים, לא הכל אבוד. בפעם הבאה שאת נתקלת בבלונדינית מרשימה שאומרת לך "זה טבעי מהשמש", תדרשי ממנה את הטלפון של הספר שלה.

 

האם תצטרכי הבהרה? הציצי בקטלוג זמין לצבעי שיער. צבעי השיער הבסיסיים המופיעים בקטלוגים מדורגים בדרך כלל מ -1 (שחור) ועד 10 (בלונדיני בהיר). אם שיערך כהה יותר מדרגה ‭,7‬ ככול הנראה תצטרכי להבהיר אותו כדי להגיע לגוון בלונדיני.

 

האם יש לך זמן לזה? קחי בחשבון שצביעה לבלונד משמעותה שיעבוד סיזיפי לשיער. תהליך ההבהרה הראשוני יארך מספר שעות, ולאחריו תצטרכי להגיע לספר כל שבועיים להבהרה וצביעה של השורשים – תהליך ממושך ויקר בפני עצמו. "אם את שחקנית הוליוודית ויש לך ספר צמוד, זה אולי שווה את ההשקעה, אבל אם את במקרה אישה מן היישוב שיש לה חיים מלבד הטיפול בשיער, כדאי שתחשבי פעמיים", אומר נצר.

 

 

האם את מוכנה להקריב את הפן? מי שהבהירה את השיער הופכת אותו למטרה קלה לפן ולתכשירים מחממים, כי יש סיכוי טוב שהשיער יישאר על המברשת או יראה כמו ערימת קש עצובה. מתולתלת ושחורה, וחולמת על בלונד חלק? תקני פאה.

 

האם חסכת גם לאיפור? צבע השיער ממסגר את הפנים, ושינוי מהותי מפר את מאזן הכוחות בין הגוונים השונים שבפנייך. שגרת האיפור תצטרך להשתנות בהתאם – תצטרכי להחליף את גוון המייק-אפ ואת עיפרון הגבות, להשקיע בליפסטיק חדש ולעדכן את מגוון הסמקים.

 

האם יש לך סבלנות לסטריאוטיפים? מצד אחד, בלונדיניות נחשבות עדיין בקרב הציבור לקלות דעת, ולא נלקחות ברצינות כמו חברותיהן כהות השיער. מצד שני, המיתוס אומר שהן נהנות יותר. אם את בונה על קריירה רצינית, יש סיכוי שתצטרכי להוכיח ללקוחותייך ולעמיתייך שאת לא רק בלונדינית. מצד שני, אם את לא דופקת חשבון למערכת ורוצה ליהנות מהחיים, שיקפצו לך כולם.

 

 למה את עושה את זה? האם את מחפשת תשומת לב או תרופה לשעמום? האם המחשבות על בלונד מגיעות ממקום עמוק ואישי יותר? לפני שאת עושה את הצעד הדרמטי, קראי שוב את כל השאלות ששאלנו והחליטי אם את באמת מוכנה להיכנס לסבך הבלונדיני. אם התשובה היא כן – תיהני! שיער שרוף צומח וגדל, וצבע לא מחמיא אפשר לכסות, ושאלה יהיו הצרות שלנו.