מה המשותף בין "אם תפהקי ככה יכנס לך זבוב", לבין "אם תגע בזה יותר מדי זה יתכווץ" לבין "ג'ורג' קלוני הורס ת'בריאות" ? כולם נשמעים מגוחכים עד שזה קורה לך. ותקשיבו פה לבולעת הזבובים הגדולה – זה יקרה. יום אחד תתעוררו ותבינו מה שאמרו לכם הרבה זמן: ג'ורג' קלוני גבר הורס.

יום אחד פשוט תמצאו את עצמכם עושים גוגל בתמימות לראות על מה כולן מדברות וכשהתמונה של קלוני אפור השיער תצוץ - גם יופיע החשק לשתות נספרסו, לסדר את השיער ולעשות עיניים למסך בחושניות.

רק תוודאו שאף אחד לא יכול להכנס לחדר, כי אחר כך זה סרט להסביר למה את מלקקת את המקלדת ולמה המסך מלא שפתון. ולמה את יושבת בעירום. בחדר ישיבות. ביום שבת.

בן חמישים, חזיר וסקסי

בערך כאן רציתי לסיים את הכתבה, אבל שמעתי שיש ארבעה אנשים בנתניה שעדיין לא מבינים על מה כל המהומה. הם יושבים ומגרדים בפדחתם ותוהים: איך הוא עושה את זה? איך יכול להיות גם עיתון יו.אס.איי טודיי בחר בו (שוב) בתור הגבר הסקסי של השנה וגם הוא ניצח את הנסיך הארי בסקר סקסיות בריטי (את הנסיך הארי! על אדמת בריטניה!), וכל זה רק בחודש האחרון? מה יש בגבר הזה שגרם לו להיבחר פעמיים כאדם הסקסי בתבל על ידי מגזין פיפל? ויותר ספציפי, מה יש בו שגורם לכמעט כל אישה להגיד שהוא הורס ומבחינתה מחר היא צועדת איתו לחופה?

הבן אדם בן חמישים, לכל הרוחות. יש לו שיערות אפורות. וחזיר! למען השם. הבנאדם אימץ חזיר בתור חיית מחמד!

וכאן קבור הכלב. או טמונה העצם. או שוכב העלה. טוב, אל תתעקשו – הבנתם. זה הגיל שלו עושה אותו כל כך נחשק. אצל ג'ורג' קלוני הגיל עושה את התרגיל. למישהו יש כאן את כתביו של פרויד? תפתחו בעמוד 217, אנחנו הולכים לדבר קצת איד ותסביכי אב פה. יש משהו בגבר מבוגר יותר שעושה לנו אסוציאציות של ממתיק סוד. מישהו שיודע משהו שאנחנו לא יודעות, ולזה אנחנו לא רגילות בתור נשים. הגיל עושה אותו גבר שיכול ללמד אותנו משהו. וכשאנחנו מסתכלות על הבחור בגילינו שמלמד אותנו איך להקפיץ פקק של קולה לכוס, פתאום טיול על החוף ושיחה על החיים עם ג'ורג' קלוני נשמעת אופציה שפויה. והוא גם לא נשוי! איזה קטע, פחד להתחייב. זאב בודד. אבל הוא נשמה טובה. ואת זה אמרה האקסית שלו, לא אני. אני אחזור על זה שוב: ה-א-ק-ס-י-ת שלו. אז רגע, הוא גוד גאי או באד גאי? אנחנו לא יודעות! וחוסר הבהירות הזה הוא גם חלק מהסקרנות המינית כלפיו. הרווקות התמידית שלו, למרבה האירוניה, מעמיסה עליו יותר אפשרויות רומנטיות מאיי פעם. הרי אירוטיקה נכבית מהר מאד כשמדובר בבנאדם תפוס.

אירוטיקה היא בדרך כלל סקס, אבל הרצון להשכיב אצל גברים מתרגם לרצון לרכך אצל נשים. ולרכך אומר לתפוס. להכניע. להיות האחת שג'ורג' קלוני יגיד לה – הו, יס! לטס מארי! אי לוב איזראל!

סר אנגלי, פרחח אמריקאי

לג'ורג' (ככה אנחנו קוראים אחד לשני, אתם יודעים, שמות פרטיים, הוא קורא לי סטוקרית אמנם, אבל זה בטח כי ארינה זה שם קשה לביטוי באנגלית) יש משהו שגורם לו להיות על-זמני, שרמנטי ושווה.

מלבד אינדיווידואליסט שלא מפחד לקחת סיכונים בכל מיני סרטי אינדי מעוררי מחשבה, וליבו הרחב שמאפשר לו לתמוך במטרות חשובות, הוא פשוט צ'ארמינג. שילוב של סר אנגלי עם פרחח אמריקאי משנות הארבעים. יש לו אקס פאקטור, סקס אפיל לא מתאמץ שכזה.

לדעתי זה ריכוז של כמה תכונות מאד נחשקות: פאסון, בשלות, וחמקמקות.

אי פעם שמעתם את ג'ורג' מסתבך בפרשיית מין מביכה עם זונה טרנסוויסטית? מכון גמילה מכדורי הרזייה לטיפול בדכאון פוסט קוקאין? אי פעם ראיתם אותו הולך מכות או נוהג תחת השפעת אלכוהול? הדבר הכי קיצוני שהוא עלול לעשות זה מקסימום לקשור את עצמו לסככה בדארפור שהוא בנה בעצמו כי הוא כזה נשמה טובה ופעיל חברתי. ושרירי. ממש שרירי.

בטח הוא ישתמש בחבל שהוא יכין בעצמו מדמעות טלה. כי הוא גם רגיש. בקיצור, לג'ורג' קלוני יש פאסון. הוא לא כמו שאר מסכני הוליווד שמאבדים את המומנטום ואת השפיות. הוא מזדקן בחן ובכבוד, בלי יציאות פאטתיות סטייל צ'ארלי שין (חולה עליך צ'ארלי, אתה שנון וסקסי אבל זונת צומי ממדרגה ראשונה).

הוא יפה במידה, שנון במידה, חכם במידה, שחקן טוב במידה. יש לו הכל – והוא לא איבד את הראש. הפאסון הזה ששומר עליו מפאתטיות הוליוודית משדר חוזק ויציבות. וזה, שוב לתסביכי האב, משהו מאד יפה ומכובד אצל גבר יותר מבוגר. שלא לדבר על לוהט לחלוטין.

אבל הדבר הכי חשוב זה החמקמקות. לבנאדם יש חיוך ממזרי מקסים, ניצוץ שובב בעיניים. גבר בן חמישים בגופו אבל ילד בנשמתו. ואולי הניגוד זה מה שהכי מקסים בו. איזה מין סוד הוא מחביא? מה זה החיוך החצי מבויש חצי נוטף זימה הזה שהוא מבליח כל הזמן? כנראה שג'ורג' נכנס לקטגורית אובססית הגבר הלא מושג. ואולי אנחנו מתגעגעות קצת, לפעמים, לכל הדרמה הזאת שהבלתי מושגים של הוליווד מסוגלים לספק, ובראשיתם ג'ורג' קלוני: הגבר הישן, השרמנטי, והלא רומנטי.