אני אתחיל מהסוף. יזיזות זו אחת ממערכות היחסים עם פוטנציאל ההרס הגדול ביותר. כבר הייתי בוחרת קשר עם אסיר חמאס שמחביא את ההתכתבויות הרומנטיות ביניכם במקום שבו השמש לא זורחת. לזה יש לפחות סיכוי בעולם האמיתי ולא רק בראש שלך, ואולי הוא גם יתייחס אליך יותר טוב.

יזיזות זאת דרך מסוכנת של התאהבות חד צדדית. בלי שאת שמה לב את מתחילה למצוא דברים שבחיים לא היו שם, וחוזרת בטיל לימי התיכון העליזים. את הופכת להיות האישה ההוזה שתמיד פחדת להיות, זאת שלא מודעת למציאות.

למשל כשהוא שולח לך הודעות מתוקות מתוך שעמום, את מתרגמת את זה לתחושה של בלעדיות. שאת מיוחדת בעיניו, והנה עד שנייה הוא משנה את דעתו והיזיזות הופכת לסיפור אהבה היסטורי, למרות שכבר שש שנים הוא מחליף חברות ואת מחכה לו עדיין. אז.. רוצה את המספר של כלא מגידו?

הקפיצים מאיקאה, הרגשות לא

את שם על אש קטנה, הבחורה המובנת מאליו, שתמיד תהיי בסביבה, מלטפת ורכה. את נותנת את כל הזכויות של מערכת יחסים, אבל בלי החובות. בלי המחויבות לעולם הרגשי שלך, כי הרי הוא אמר לך מהתחלה, הוא לא מעוניין במערכת יחסים, הוא כאן רק בשביל הסקס. את ילדה גדולה, את יודעת מה את עושה אז אף אחד לא נפגע, נכון? טוב, אף אחד מלבדך. אתם חולקים סקס ואהבה ומזייפים אינטימיות לכמה שעות ואז הוא הולך הלאה לעולם שלו, לחפש אהבה אמיתית שלא תהייה לו כל כך נוחה וזמינה כמוך, בזמן שאת נשארת משותקת מכאב במיטה (לא בגלל התנוחה החדשה שניסיתם, מי חשב שפלסטלינה יכולה להיתקע בכל כך הרבה מקומות!). בין לבין הוא מגיב לך מדי פעם לפייסבוק, מספק לרגע את הפנטזיה, שלא תברחי לו ותהיי מאושרת, חלילה.

אני לא אומרת שכל יזיזות זה רע. יזיזות שבה אתם משועממים אחד מהשני אינטלקטואלית אבל שוחקים את הקפיצים מאיקאה זה נהדר. גם אני מאמינה (אחרי שכנועים מאמא שלי, למרבה הביזאר) שגם מסקס גרידא יכולה לצמוח אהבה הדדית, ואין ספק שהסרט אישה יפה נגע בכולנו בגלל הסיבה הזאת (וגם כי כולנו רוצים בסוד לחיות באייטיז ולחוות ימי שיער מזעזעים בלי להתחבא).

אבל האמת היא שהתסריט השגור יותר הוא שאת שוכבת עם היזיז שלך שלא שם עליך כי בתוך תוכך את מאמינה שיום אחד הוא יקום, יחבוט לעצמו על הראש עם אגרטל ויתהה – איך הייתי כזה אידיוט? איך לא ראיתי את פרח השכונות הזה שאני מזיין כבר שלוש שנים בתור הנסיכה האמיתית שהיא? אני עובר לגור איתה היום! ואנחנו מאמצים גירית!

הוא יכול, רק לא רוצה

איזה קטע, איך באמת הוא לא רואה אותך בעבור מי שאת, הה? אולי את לא מספיק שווה. אולי אם היית רק טיפה יותר יפה, טיפה יותר רזה, טיפה יותר מצחיקה וקלילה הוא היה מתלהב ממך כמו שהוא התלהב מההיא שהוא סיפר לך עליה (יש מדור מיוחד בגיהנום ליזיזים שמדברים על בחורות אחרות). אם התאהבת ובאמת נפלת למחשבות האלו אז את חייבת איזה ריאלטי-צ'ק. את לא מספיק שווה? א-ת? הלו? הגירית אכלה לך את האונה השמאלית במוח?

יש כלל פשוט בחיים, שקשה ליישם יותר משקשה להוריד את התחת הזה שגידלת בצבא. מי שלא אוהב אותי – אני לא אוהבת אותו. זה נכון לכל האנשים בעולם, אבל כפל כפליים לגברים בחייך. הכאב הזה לדעת שהוא אוהב אותך, אבל פשוט לא מספיק, הוא כאב שיחנוק אותך באיטיות גם בתחומים אחרים בחיים.

פתאום האושר שלך תלוי על חבל דק, מריונטה שהמפעיל שלה הוא איזה בחור שבעוד שנה תשאלי את עצמך איך נגעת אי פעם בחדל האישים הפתטי הזה (תסמכי עלי, זה מה שתשאלי).

אם אחרי חודש, שנה, שלוש שנים הוא לא שם לב לכמה שאת מדהימה, אז הוא כנראה לעולם לא ישים לב. ולפעמים יהיו אנשים שלא תביני למה, לא יאהבו אותך כמו שאת רוצה להיות נאהבת. לא יאהבו אותך כמו שהם רוצים לאהוב את נערת חלומותיהם.

אני יודעת שזה נראה ממש קרוב, מרחק נגיעה, עוד חודש, עוד שבוע, עד ראש השנה, עד סוכות-שבועות-שלושת-הרגלים-סילבסטר, אולי הוא יתפכח אם תבהירי לו שאת אוהבת? כנראה שעם המבט המזוגג שאת תולה בו כל פעם – הוא כבר יודע. הוא פשוט לא רוצה. את לא זאת שהוא מעונין לכבוש, לחזר אחריה ולהיות בלעדי איתה. למה? ככה. הוא לא שווה את כל התהיות שלך של למה. ואם יש בזה כאב וספקות אז זאת לא אהבה. ובגלל זה את צריכה להפנות את הגב לבחור הזה שלא נותן לך להתקדם הלאה, ולחתוך. בבשר החי. כי מגיע לך הכל, לא כמעט-כלום. אם הוא באמת יתעורר יום אחד ויבין מה הוא מפסיד, זה יקרה רק כשאת תהיי רחוקה ולא זמינה, מאושרת מהייחודיות שאת מרגישה בלי שום עזרה מצידו. ואז תחליטי אם הוא באמת שווה משהו או סתם סקס. לך יהיה את הכוח להחליט, סוף סוף. אז בחייאת, את לא מספיק טובה? הוא לא מספיק טוב. על אש קטנה שישים את אמאמא שלו, ואת צאי לחופשי ומצאי לך להבה גדולה ומתפרצת.

ועכשיו, אחרי שקיבלת את משנתי המלאה, הנה כמה כללים שיעזרו לך לדעת שאת צריכה לחתוך.

1. כשמפריע לך שהוא הטלפון הראשון שאת מרימה כשיש לך חדשות טובות, והוא מצד שני מגלה בדיעבד שהוא קיבל קידום בעבודה לפני שבועיים. 2. כשמפריע לך שהוא מדבר או מסתכל על נשים אחרות, והוא עוד עושה את זה כשאתם במיטה. גרוע יותר: כשהוא שואל את עצתך הנשית לגבי אחרת שהוא מעוניין בה. 3. כשמפריע לך שכל פעם שההורים שלו מתקשרים הוא מעלים את נוכחותך בחדר כמו שמעלימים מס. 4. כשמפריע לך שהוא קורא לכם פאק-באדיז, פרנדס וויט בנפיטס, או סתם-זיון. 5. כשאת מבינה שמגיע לך הרבה, הרבה יותר.