משפט סיני (נשבעת, זו פעם ראשונה ואחרונה שאני פותחת במשפט סיני עתיק!) עתיק אומר שההבדל בין בחורה לאישה זה אם האור דולק בזמן הסקס. ואני לא יכולה להסכים יותר.

אם את כבר מתהוללת באור היום – או באור הניאון - כל הכבוד לך. אנחנו יודעים איפה את גרה, סלסלת איחולים בדרך אליך. את יחידה מסוגך, ואנחנו מקווים שתפיצי את הבשורה הלאה.

אבל אם את כמו שאר הנשים הנבוכות - שלא בצדק - מחמוקיהן ונקבוביותיהן הפעורות –ובכן, ברוכה הבאה למחנה שלי.

עד עכשיו שיקרו לך. אמרו לך שמספיק שתהיי אינטיליגנטית ושנונה, מדי פעם תבליחי עם איזו תספורת מוצלחת, ואת גוד טו גו.

תביאי תואר, תוכיחי שאת יכולה להשיג הכל. חכמה זה הסקס אפיל החדש.

זה בסדר שאת לא מרגישה מהממת. לא כולן נועדו להיות יפות או כוסיות או דוגמניות. העיקר האופי, וקצת חמידות חיצונית. הבחור שיאהב אותך – יאהב אותך בגלל הבפנים. ואת? תאהבי את עצמך כמו שאת. מלאה בפגמים, ומלאה מדי. נקודה.

אבל העיקר האופי, אה?

עד שיום אחד התעוררתי. וכולנו, האמת, צריכות להתעורר ולהריח את מכונת הקפה. זה לא מספיק להיות רק חכמה. את הופכת לחד מימדית בדיוק כמו בחורה שהיא רק יפה.

למה זה מכובד יותר? כי מישהו החליט שלהעריך רק את הפנימיות שלך זה קדוש יותר מלאהוב את הגוף שלך?

אני לא בטוחה אם זאת ברבי שהטמיעה בי את הכמיהה לנתוניה הפלסטיים המושלמים, או למשל הבחורים בכיתה, שתמיד טענו שאני מכוערת ודאבה. אבל משהו מבליל ההשפעות החברתיות בעולמי הקטן ובעולם הגדול גרמו לי לחשוב שאני יכולה לבחור בלהיות אחת משני דברים: יפה או חכמה.

בשביל להיות יפה צריך תעצומות נפש שכוללים התעלמות גורפת מאנשים רעים, ביטחון עצמי מרקיע שחקים ונתונים שמתאימים לקטלוג הקיץ של ווג. אז בחרתי בדבר הקל: חכמה. ליטל דיד איי קנואו מהו הפשע שבצעתי נגד גופי, נפשי, וחיי המין שלי.

מה שלא ידעתי אז בטיפש-עשרותי הרבה, היא שעל כל גבר שיחשוב שאני מכוערת יש אחד שישחשוב שאני יפה. איך המחשבות הרעות קיבלו עדיפות? איך אנשים רעים וקטנים קובעים את מהלך חיי המין שלי? מה זה כלכלה ניאו-קלאסית? סתם, זה לא קשור.

כי ברגע שאת רק חכמה ומוצלחת, אבל לא חושבת שאת נראית סוף, אז ככה את גם מתנהגת בכל דבר. ככה את מחייכת, ככה את מדברת, וככה את מזדיינת. בשקט, בחושך, מצניעה ומסתירה את הפגמים שלך.

חבל שלא הבנת עד עכשיו שהפגמים היחידים שבך הם בראש שלך, ושאין באמת שתי בחירות בהן את או בעיקר יפה או בעיקר חכמה. אלא רק בחירה אחת, בה את שתיהן.

אה, ואת קטלוג הקיץ של ווג אף גבר סטרייט לא באמת קורא, אז שחררי את הדימויים ותביני שכשגבר עושה סקס הוא ישמח אם הוא לא יצטרך לעשות את זה בחושך כמו איזה חורני . הוא רוצה גם לראות את החלקים העסיסיים שהוא ממשש. יפים, רכים ומושלמים. רק את רואה את כל הפגמים. נשבעת.

אם יש לך בעיה עם הכלי הנפלא שמכיל את האופי הססגוני שלך, את עדיין לא שלמה. חסר לך חלק מהפאזל. ואם האמנת למישהו שאמר לך שמשהו לא בסדר באיך שאת נראית, אז את גם סתומה. פסדר, גם לי היו שנים רבות של סתימות. ככה זה, בדרך כלל היפות סתומות. נפתחתי.

אז לפני שתתחילי לפתח תסביכים ולכתוב טוקבקטים בהם תדרשי את ראשי משופד על עמוד, תביני משהו. הבחור שלך לא אוהב אותך בגלל הבפנים. הוא אוהב אותך בגלל הכל. הבפנים וגם הבחוץ.

ובואי נגיד את האמת: הוא לא התחיל איתך בגלל שאת מממנת את הפיקניק השנתי של החברה להצלת הלוטרות בדרום אמריקה, אה? כנראה שיש סיבה לזה שהוא אפילו מוכן לשכב איתך.

פעם גרמני שידעתי שהיה מטורף עליי אמר לי בהתרסה שיש לי בטן גדולה. הסתכלתי עליו במבט הכי מושחז שהצלחתי לגייס, ושאלתי אותו אם יש לו בעיה עם איך שהבטן שלי נראית, כי אני דווקא די מרוצה ובחיים לא שמעתי תלונות.

מה תגידו, הבנאדם נמס. פתאום בעטתי בו בביטחון עצמי בלתי מתפשר. ואז הוא התקפל והתחיל להתחנף משל הוא זה שהסגיר את אנה פרנק בעצמו.

מסקנה: גבר שאיתך במיטה אוהב את איך שאת נראית. ואת, סתומה יקרה שלי, עדיין לא הפנמת שאת החבילה השלמה. וזה מגניב את הבחור שלך כי הוא יכול לעקוץ אותך. עוד קצת משחקי שליטה בזוגיות. בדרך כלל את מתקפלת.

אבל הבחירה השניה, לבעוט בו חזרה, סקסית מתמיד וגם תגרום לו להעריך אותך יותר. כי את לא כמו כולן. אותך אי אפשר ללחוץ לפינה. את יודעת מה את שווה.

להתעלם מהמראה שלך זה אפילו יותר שוביניסטי ומגוחך מאשר להתעלם מהאישיות והיכולות שלך. זה לא מספיק להיות חכמה. את חייבת גם לאהוב את מה שאת רואה במראה. אחרת פספסת את הפואנטה. המטרה היא לא לצמצם אותך, אלא להרחיב אותך, להרחיב את אופקייך הרוחניים והגשמיים ולאהוב את עצמך בלי גבולות. מבפנים ומבחוץ.

כשאת לא אוהבת את הבחוץ, את מחסירה חלק ענקי מהפאזל הגדול שמרכיב את הנשיות שלך. וזה ממש לא משנה אם את נראית כמו סקארלט ג'והאנסון (לפני ההרזיה, כן?) או הדבר הזה מהמחסן של כאילו.

לחשוב שאת לא כוסית-מהממת-הורסת-ת'בריאות שמזקיפה כל דבר באיזור זה חטא. וזה גם דבר ממש מטומטם לעשות. ואיכשהו סיכמנו שאת חכמה. אז יאללה, תתחילי לשלב. קצת יין-יאנג לא הרג אף אחד עדיין.

ונסיים במשפט רוסי (או אזרבג'ני, תלוי את מי מההורים שואלים) אמיתי לגמרי שהולך ככה: "רוב הגברים אוהבים נשים מלאות, וכל השאר? אוהבים ממש דאבות". אז חמודה, את כל האיטיליגנציה שלך תדחפי לתוך מסע שופינג בו תקני לעצמך שמלה הורסת.

מהפיכות פמיניסטיות לא מסתיימות בבחירה. הן רק מתחילות בה.