הדעה המקובלת היא ש"כל הגברים רוצים רק דבר אחד" – אבל יש גם כאלה, שבשבילם אהבה וסקס הם דבר בלתי נפרד. הם מתאהבים ונקשרים, המושג סטוץ לא קיים אצלם בלקסיקון, ואם הם ייכנסו איתך למיטה, מבחינתם – כבר עשיתם חצי דרך לחופה. צדיקים בסדום? או שהבעיה נמצאת דווקא אצלנו, הבנות, שלא מאמינות שיש גברים כאלה

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"אני אומר לא"

לאייל בן דן, מוזיקאי ידוע בן 28 מתל אביב, הידוע בכינוי א.ב.דן, דווקא לא חסרות הצעות לסקס מבנות העיר הגדולה. ובכל זאת, לא תמצאו אותו מתעורר כל שני וחמישי במיטה אחרת.

"משום שאני מוזיקאי, כמות ההצעות שאני מקבל מבחורות היא ממש גבוהה. כמעט אחרי כל הופעה אני מקבל פתקים, ובחורות אפילו אומרות לי בצורה הכי ישירה 'אני רוצה אותך עכשיו במיטה שלי'.

ואיך אתה מגיב?

"אני אומר 'לא', כי אם אין לי כוונה להתחתן זה פשוט עושה לי רע. אפילו שבחורות אומרות לי הרבה פעמים 'עזוב חתונה, כיף לי, בוא נזרום', אני אומר שאני לא יכול, אני פשוט ארגיש רע. בנוסף, הייתי מרגיש שפגעתי בגוף שלה. אני חושב שלנשים נגרם מזה נזק, גם אם הבחורה עצמה חושבת שזה רק כיף".

ולך לא קרה שרצית רק פאן?

"בחיים זה לא קרה לי עם מישהי סתם, אבל שכבתי עם מישהי שלא היה איתה פוטנציאל לחתונה, וזה היה נורא. חזרתי הביתה מיד והתקלחתי. כשהמים שטפו אותי הסתכלתי בראי והרגשתי מזוהם, הרגשתי פשוט נורא עם עצמי".

היו מקרים ששכבת עם בחורה עם פוטנציאל לחתונה, אבל לא יצא מזה כלום?

"זה קרה לי פעמיים עם שתי בנות שאהבתי וחשתי שהן יכולות להיות אמהות לילדיי, אבל אחר כך, כשלא יצא מזה כלום, הרגשתי מוזר ששכבתי איתן. מבחינתי זה היה מין טקס חברתי כזה שנעשה בעבורן. הרגשתי רע שזה קרה, על אף שהן אמרו שהן נהנות.

"קורה שאני יוצא עם בחורה עם פוטנציאל לחתונה אבל בדייט אני משתעמם נורא, ואחר כך לא רוצה לראות אותה יותר. על אף שלא התקשרתי אליה אחר כך, היא מתאהבת בטירוף; היא לא מבינה איך שילמתי עליה בדייט ואני לא מתקשר. חברים שלי אומרים 'מה, שילמת? אתה חייב תמורה!' אבל אם אין פוטנציאל רציני, אני לא רוצה לראות אותה יותר". אבל יכול לעבור הרבה זמן עד החתונה...

"נכון, אני לא מרגיש טוב עם זה שאני כמעט בן שלושים ועדיין רווק, אבל אני מוכן לחכות שנים אם יש צורך. אני חייב את הבעירה הזאת בלב".

איך אתה מתמודד עם הדחפים המיניים?

"אני לא אדם יצרי באופן טבעי, אני מונע על ידי הרוח ומאמין בעשיית הטוב. אני פשוט יודע איך אני ארגיש אחר כך, ושזה יהיה זוועה".

אבל אתה חי במעמקי הסצנה התל אביבית, כשסטוצים ופיק־אפ הם שם המשחק.

"קשה לי להבין את העולם שאני חי בו, של חבר-חברה. אם אתה אוהב מישהי – תתחתן איתה, אבל הקטע של 'בוא נשכב ונראה מה יהיה', אני לא מבין אותו. החברים אומרים שאני חריג, שנותנים אגוזים לאדם בלי שיניים, אבל ככה אני, אני לא מסוגל אם אני לא רואה בבחורה הזאת מטרה ואפשרות של חתונה".

אז כמה דייטים צריך בשביל לשכב איתך?

"אם יש אהבה, בכלל לא צריך דייט. אני לא מאמין בזה, זו טעות לחשוב שצריך הרבה דייטים לפני ששוכבים. אם יש התאהבות או קליק מטורף אפשר לשכב על הדייט הראשון. אני לא שולל את זה בכלל, אם אתה מרגיש שהאישה הזאת יכולה להיות איתך לנצח. אבל כשאנשים רואים במין רק זיון, והם כמו כלבים שעולים אחד על השני, אז את זה אני שולל, וזה מה שקורה כיום, אנשים הם כמו בהמות".

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בנושא:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

"מה, לגברים אין נשמה?"

גם עמית אדלר, 31, מחזאי, סופר ואסטרולוג מצליח, מסכים עם בן דן שהתמסרות גופנית יכולה לקרות גם בפגישה הראשונה, אך כרומנטיקן חסר תקנה, הוא נזהר היום לא לקפוץ לכל מיטה: "כל הקשרים שהיו לי למעשה התחילו בלילה. אצלי בדרך כלל הלילה הראשון הוא רק ההתחלה. אני רואה בו הזדמנות, כשיש פתיחות ואינטימיות, לפתח מערכת יחסים. לכן אני בכלל לא קורא לזה סטוץ. כשאני שוכב עם בחורה אני כמעט תמיד מתאהב בה. זאת הבעיה, ובגלל זה אני נזהר לא לשכב עם כל אחת". איך אתה מסביר את זה?

"כנראה שסקס פותח בי משהו. יש לי תשוקה גדולה מאוד ליופי, לקבל ולתת אהבה. אני רומנטיקן, וסקס מחייב אותי יותר, כי אני מתאהב ונקשר".

אבל תשכב עם מישהי שזה עתה הכרת?

"אם הרגע עצמו הוא טהור ונכון, והכוונה אמיתית, אז אין בזה שום פגם. אני ארים לה טלפון למחרת ונראה אם היא תרצה להמשיך את הקשר, אבל אני לא מאמין בפעולות סתמיות".

אז אף פעם לא קרה לך ששכבת והלכת?

"הלכתי כדי לחזור. בכל זאת, צריך לגדל את התשוקה..."

איך הבחורות מקבלות את זה?

"הן לא יודעות איך לאכול את זה. הבעיה היא שאני מגיע אליהן כשהן כבר במצב משברי, אחרי שספגו כבר הרבה טראומות מהחברים המגעילים שלי ודומיהם, ואז אני צריך להיות פתאום טיפולי וללמד אותן שיש עוד טוב בעולם".

אז אתה בחור שנשבר לו הלב הרבה?

"המון... הייתה למשל בחורה מדהימה שפיתתה אותי במועדון והדליקה אותי לחלוטין. הרגשתי שאני מבחינתי מוכן להישאר איתה לפחות כמה שנים טובות. למחרת התקשרתי אליה והיא אמרה שיש לה חבר, וזה אחרי שכבר עשינו מה שעשינו. זה פגע בי מאוד, היה בינינו לילה מאוד רומנטי והרגשתי מרומה. מצד שני גם אמרתי תודה על הלילה המקסים שהיא נתנה לי. היום אני נזהר יותר. אני לא אקפוץ למיטה מלכתחילה עם בחורה שאני לא מרגיש כימיה איתה מעבר לסקס, כי אחרת אני ארגיש זול".

אבל אתה גבר.

"אז מה אם אני גבר. לגברים אין נשמה?"

"לא מאמינות שאני מאוהב בהן"

רוני סגמן, נושק לחמישים, איש עסקים לשעבר, מצהיר שבעבר היה אמנם פחות רומנטיקן, אבל למעשה מעולם לא שכב עם אישה ללא אהבה. "אין שום דבר קדוש יותר בעיניי מההנאה שהאדם מפיק מהקיום הצנוע שלו", הוא אומר, "ואני מאמין ביחסים ובאינטימיות". איך אתה רואה את עניין הסטוצים מסביבך?

"אני קולט שיש לגברים סביבי את היצר הזה, שהם גברים חרמנים, וזה נראה לי טיפשי, דבר שצריך להיפטר ממנו. זה עיסוק־יתר שנראה מגוחך".

גם לך, מן הסתם, יש יצרים.

"היצר אצלי שולט על עצמו, הוא מת. אין מצב שאני אשכב עם מישהי שאני לא אוהב, ואין לי סטוצים. יש נשים שרוצות לשכב איתי ואני לא יכול".

אתה יכול להיות פעיל מינית כשאתה לא מאוהב?

"זה קשה לי ועצוב לי ומוזר".

איך מגיבות לכך הבחורות?

"הן לא מאמינות שאני מאוהב בהן. הן חושבות שאני צוחק עליהן, ואני לא. בתור רומנטיקן הבנתי שבחיים אין כלום חוץ מאהבה. אם דן בן אמוץ אמר 'זיונים זה לא הכול', הוא בטוח התכוון לכך שהאהבה זה הכול. בעיניי עדיף אהבה בלי סקס מאשר סקס בלי אהבה".

כשזה בכל זאת קרה בעבר, איך הרגשת?

"זו תחושה נוראה, שאתה לא יכול להיות עם הבחורה עוד שנייה ואתה צריך להיות איתה עוד שעה. זה כאילו משהו שלא היה במקום, זה מעשה מביש ומשפיל לשני הצדדים. ברגע כזה אתה מרגיש שהטבע הונה אותך, שאלוהים עבד עליך כשברא לך יצר כזה שמכניס אותך למצבים פתטיים. זה כמו שהטבע עובד על החרק עם פרח שנראה יפה ומפתה ואז בולע אותו. זה סוג של מוות שהטבע דורש ממך בשביל ההישרדות, יצר מיני בלתי מרוסן".

כל מין יש רגש

גיא דיין, פסיכולוג קליני מנוסה, מגבה את התחושה הכללית של המרואיינים, ואת הקושי, כדבריו, "להיכנס לגוף ולנוזלים של מישהי אם אין שום סוג של חיבור רגשי", כך טוען שבכל מגע מיני קיים מרכיב רגשי כלשהו, גם אם חלק ניכר מהגברים לא יודו בכך.

"החברה משדרת לנו כל הזמן שגבר צריך להיות הדבר הזה שמסתער ומנצל כל הזדמנות, ואם לא, אז אתה דפוק או פראייר", מבאר דיין, "וזה כמובן לא פוגש גברים מסוימים במקום שנוח להם ונעים להם.

"אנחנו הרי לומדים על מין מהמקום הכי מעוות, מסרטים כחולים או מהדאווין של החבר'ה, וגדלים על הצורך להיות 'ביצועיסטים'. הביצועיזם המצ'ואיסטי הזה הוא לדעתי האויב מספר אחת של גברים בכלל ושל גברים רגישים בפרט, שאם אין להם את היכולת או את עולם המושגים להבין את זה בעצמם, הם ירגישו מתוסכלים מפני שהם כביכול לא עומדים ב'סטנדרטים'. לכן אני רואה את המקרים שלפנינו קצת כקורבנות של החברה, והם גם אומרים את זה בעצמם".

מה זה אומר כשגם בחורה קוראת למישהו כזה "דפוק"?

"זה אומר שגם היא הפנימה משהו מהערכים החברתיים האלה".

עד כמה הבחורים שהתראיינו לכתבה נחשבים נדירים?

"בעניין האינטימיות והיחס לפיק־אפ, אני לגמרי איתם – זה יוצר ריקנות אדירה ומופיעים אצלי הרבה גברים בקליניקה עם הבעיה הזאת. אנחנו חיים בעידן מנוכר ומשלמים על כך מחיר כבד. התסכול לא נובע מזה ששכבת עם המון בנות, אלא מזה שה־סטוץ לא יכול להחליף בשום צורה את האינטימיות שיש בזוגיות המשכית".

אז לדעתך חלק ניכר מהגברים הם בעצם רגישים "בארון"?

"אני מסכים ומאמין שרוב הגברים כאלה, אבל אולי גם אני בעצמי קצת רומנטיקן... אדלר מסוגל להיות באקט המיני ממקום קרוב, הוא לא מרגיש שהוא מנצל מישהי וטוחן אותה, אלא נהנה לתת ולקבל. בעיניי, זה הנורמלי, ובעיניי, חלק ניכר מהגברים הם כאלה, מודעים או לא מודעים".

אתה לא חושב כמו סגמן שיש משהו טראגי בסקס ללא אהבה?

"סגמן מדבר על היבלעות ומוות, אבל אני חושב שצריך לתת כבוד למקומות הקמאיים שלנו ולא לחשוב על כך במושגים של 'פתטי' ו'טראגי'. בריאות נכונה היא לראות את המכלול. זה כמו לראות את השולחן ערוך ומסודר בתחילת הארוחה ולראות אותו בסוף עם השאריות, בלי להיגעל. אם היצור שמוטל לצדי בבוקר נראה לי דוחה, אז יש כאן בעיה, אבל אם אני יכול לראות שוב את היופי של הגוף הזה, על אף שהוא מריח ונראה קצת שונה מאתמול, זה לא פתטי וטראגי בעיניי, אלא טבעי. מה זה יעזור שכבני אדם נבוז לעצמנו על היצרים החייתיים שלנו? הטבע הוא עסקת חבילה. יחד עם זאת, אין ספק שהאהבה מנצחת, ואם היא לא הייתה מנצחת, אז זה באמת היה טראגי".