בחודש שעבר התאספה משפחת רוטשילד לדורותיה בבית האחוזה המשפחתית באנגליה לטובת נישואיו של ג'יימס רוטישלד בן ה-30 עם יורשת אחרת, לא פחות מפורסמת - ניקי הילטון לשושלת המלונות הנודעת. בין האורחים נכח באירוע צאצא אחר של משפחת הבנקאים היהודית המפורסמת, דיוויד דה רוטשילד הנאה בן ה-36, שכתבת דיוקן אודותיו פורסמה השבוע בניו יורק טיימס, ומתברר כי בימים אלו הוא עומד להשיק מותג הלבשה משלו, The Lost Explorer, שבסיסו בלוס אנג'לס.

על מלאכת העיצוב במותג החדש מופקדים ג'ונתן קירבי, לשעבר מעצב בקו הגברים של ליווי'ס, ולן פלטייר, לשעבר המנהל האמנותי של ליווי'ס. המותג צפוי לחשוף את דגמיו הראשונים בחודש אוקטובר, באתר האינטרנט שהושק עבורו לאחרונה, וישמש בעתיד כאתר מכירות אונליין.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

The Lost Explorer הוא מותג אופנה המעוצב ברוח הסגנון של בעליו, ומיועד למטיילים בעלי אופי הרפתקני ואתגרי. דה רוטשילד, 193 סנטימטרים של חוסן גופני, עם זקן עבות המשתפל על לחייו, שיער גלי ארוך ועיני אוקיינוס כחולות, הוא מטייל ותיק ובעל רזומה בפעילות של ספורט אקסטרים. בניגוד לשושלת הבנקאות המשפחתית, החליט היורש הצעיר להקדיש את חייו לשתי אהבותיו הגדולות: טבע וספורט אתגרי.

"אנחנו חיים בעידן היפר-מחובר, שמייצר היפר-ניתוק, ומאבדים את תחושת הגירוי הראשונית מעולם הטבע", אמר בראיון לניו יורק טיימס. "אנחנו מאבדים את האינטראקציה שלנו עם הטבע. הטבע הוא לא 'שם בחוץ', אלא כאן ועכשיו".

בהתאמה, מבקשת קולקציית הביכורים של המותג לשוב אל בראשית. דה רוטשילד מספר כי המותג יציע פריטי לבוש נטולי הקשר עונתי, אשר יימכרו אונליין בעיקר, וכן בחנויות פופ-אפ שיוקמו בשלב ראשון בניו יורק ובלוס אנג'לס.

פריטי הלבוש של The Lost Explorer לא יצולמו על דוגמן או דוגמנית, כחלק מאג'נדה שנמנעת מלהכתיב ללקוחות כיצד ללבוש אותם, אלא לאפשר לו חופש מחשבה רחב. "אני מטייל בעולם ב-15 השנים האחרונות", אמר דה רוטשילד, "ובמהלכן קיבלתי הצעות לעשות שיתופי פעולה עם מותגים שונים, אבל תמיד שאלתי את עצמי האם אני יכול לעשות את זה איתם, והאם האתוס שלי מיושר עם עולם הערכים שלהם. לבסוף הבנתי שיש לי את האפשרות להקים בעצמי את המותג שלי, שמציב בשורה הראשונה את הדברים שאני מאמין בהם ושאני רוצה לעשות".

דיוויד מאייר דה רוטשילד נולד ב-1978 לסר אוולין דה רוטשילד הבריטי ולויקטוריה לו סקוט האמריקאית. הוא הצעיר מבין שלושה אחים, ג'סיקה דה רוטשילד ואנתוני ג'יימס דה רוטשילד, שבעבר ניהל רומן עם הדוגמנית רייצ'ל האנטר, אשתו לשעבר של רוד סטיוארט, שמבוגרת ממנו ב-7 שנים, וכיום הוא נשוי לדוגמנית הדנית טניה סטרקר. בניגוד לאנתוני, דיוויד מתרחק מתדמית הפלייבוי של המשפחה כמו מאש, ובכל זאת ברזומה שלו מופיע רומן קצר עם השחקנית קמרון דיאז, לאחר שהשניים נפגשו בניו יורק בשנת 2007, ועוד רומן קצר עם הדוגמנית אנאבל הורסי.

ברשימת האקסיות: קמרון דיאז (צילום: gettyimages)
ברשימת האקסיות: קמרון דיאז (צילום: gettyimages)

עם סיום לימודיו התיכוניים הוא פנה ללימודי מערכות מידע ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת אוקספורד, ולאחר מכן עשה תואר שני בלימודי רפואה טבעית במכללה לרפואה נטורופתית לונדון – הכי רחוק שאפשר מעולם האופנה.

בגיל 22 רכש חווה גדולה בניו זילנד, בה שהה במשך שלוש שנים. הניסיונות של בני המשפחה להחזיר אותו אל עולם הבנקאות לא צלחו, והוא יצא לטיול ארוך באנטארקטיקה ולמסעות נוספים בעולם, אודותיהם פרסם שני ספרים בעשור האחרון. אלו סיקרו גם את הפרויקט השאפתני והנודע מכל שלו, Plastiki, במסגרתו יצר דה רוטשילד סירת קטמרן שפיתח בעצמו מ-12,500 בקבוקי פלסטיק ממוחזר, במטרה להביא למודעות את השימוש החוזר בפסולת פלסטית. דה רוטשילד יצא עם הספינה למסע בן ארבעה חודשים, מסן פרנסיסקו לסידני באוסטרליה.

למרות שדה רוטשילד הוא רווק מבוקש, נראה כי סגנון החיים שהוא מנהל מקשה עליו למצוא יהודייה ראויה לנישואים. נדיר למצוא אותו מסתובב באירועי אופנה מתוקשרים, אולם מנגד, הוא חבר במועדונים ובמסעדות הפרטיות בשכונת מייפייר היוקרתית בלונדון, ביניהן מסעדת "ליטל האוס" השייכת לקבוצת SoHo House האופנתית. בכל זאת, השם מחייב.

לא מסתובב באירועי אופנה מתוקשרים. דיוויד דה רוטשילד (צילום: gettyimages)
לא מסתובב באירועי אופנה מתוקשרים. דיוויד דה רוטשילד (צילום: gettyimages)

הפריטים בקולקציה הראשונה של The Lost Explorer עשויים צמר לסוגיו ומשויכים לז'אנר האאוט-וור, וביניהם מכנסיים וחולצה מצמר קל ודק ושני ז'קטים ספורטיביים המתאימים לפעילות בטבע. בהנחה שתהיה היענות לפריטים, יושקו במהלך החורף שני פריטים נוספים: חולצה מצמר קשמיר ומרינו, וחולצת כפתורים מצמר מרינו. לגבר הישראלי אין מה כמעט מה לחפש בקולקציה הזו, מכיוון שצמר מרינו הוא חם מאוד גם בקור הירושלמי. את השימוש בצמר הסביר המנהל האמנותי של המותג במורשת האנגלית שמביא איתו דה רוטשילד מהבית, וכן בצרכים שלו כמטייל במקומות עם מזג אוויר קיצוני כמו אנטארקטיקה ומונגוליה.

בכתבת דיוקן שנעשתה עליו לפני חמש שנים במגזין הניו יורקר עלה דיסוננס גדול מפועלו של דה רוטשילד, שמצד אחד מבקש להביע קול חתרני ועצמאי ("אני לא רואה את עצמי יושב עם עניבה במשרד ועובד במשהו שאני לא שלם איתו ב-100 אחוזים"), ומאידך, נודד בעולם ופועל למען הטבע הודות למיליארדים שנזקפו לזכותו בבנק הודות לייחוסו המשפחתי. האם הייתם רוכשים ממנו סריג קשמיר?