בהוליווד כבר מסתמן השם "תסמונת פיטר פן" לתופעה הבאה: שחקנית נשית בעלת רעמה ארוכה ומפוארת מוותרת על המחלפות והופכת לקצוצת שיער. האם פיטר פן, הילד שסירב להתבגר, מהווה השראה למהלך הדרמטי הזה או שאולי הוא נובע מסיבות אחרות לחלוטין? לכבוד הקיץ, קיבצנו את עשר הסיבות המרכזיות שמובילות את המפורסמות להיפרד מהאורך, ואת הלקחים שאת יכולה ללמוד מהן.

סיבה מספר 1: משבר גיל ההתבגרות

טינאייג'ריות בדרך כלל נאחזות בשיערן הארוך כמו בחבל הצלה, אבל אם הגעת לגיל 20 המיוחל, תספורת "בוגרת" יותר היא שלב מעבר מתבקש בדרך ללב הקהל הבוגר ואל עבר תפקידים רציניים יותר. תראו למשל מה קרה לאמה ווטסון, שברגע שהגיע הזמן להשיל את עור הנחש הקסום של סרטי הארי פוטר, הפכה מנערה לאישה צעירה עם תספורת ה-Pixie האופנתית.

מה למדנו מזה:האורך, במקרה הזה, הוא משני. מה שחשוב הוא השינוי הקיצוני, ויותר מכך - הציפייה של החברה לקבל עדות פיזית לתהליך התבגרותה של נערה.

סיבה מספר 2: משבר גיל ההתבגרות, מהצד השני

אולי היתה זו קייט וינסלט שייעצה לאוון רייצ'ל ווד, הקולגה שלה למיני-סדרה המופתית מילדרד פירס, ללכת על הצעד הזה? באפריל האחרון, שנה אחרי שהתגרשה מבעלה הבמאי סם מנדז, הפתיעה וינסלט בהופעה על השער של הווג הבריטי, עם תספורת קצרצרה ומחומצנת. חודשיים לאחר מכן שוב האריכה את השיער, אבל המיני-ניצחון הושג: העולם נזכר שווינסלט עדיין מעניינת.

מה למדנו מזההאורך, שוב, משני. מה שחשוב הפעם זה הטיימינג. וגם - החמצון הופך את המהלך לממש שקוף, שלא נאמר נואש.

והצבע? טרנדי ממש. נינט בפאזה אחרת ( צילום: יגל בר קמא )
והצבע? טרנדי ממש. נינט בפאזה אחרת (צילום: יגל בר קמא)

סיבה מספר 3: כסף

אם את נטלי פורטמן, את הקרחת שלך תעשי לכבוד תפקיד בסרט אקשן חדש (ע"ע "ונדטה"). אם את נינט, אפשר להסתפק גם בחברה סלולרית שתממן לך את כל הדרך חזרה אל הצמה. התספורת הקצוצה-סגולה המפורסמת של נינט היא הדוגמה הטובה ביותר לכך שלכל דבר יש מחיר, ומספקת את הזווית הישראלית הבודדה במערכה. בארץ, כך נדמה, לא ממהרים לקחת סיכונים.

מה למדנו מזה: לא תמיד כיף להיות נינט.

Embed code copied to clipboard! You
can now paste it to your site or blog.

תראי איך עושים את בלייב

צילום: רפי דלויה, עריכה: אבי דיין

צילום, בימוי ועריכה: רן דיקשטיין צילום, בימוי ועריכה: רן דיקשטיין צילום, בימוי ועריכה:רן דיקשטיין צילום ובימוי: אבישי הר סיני  עריכה: צחי כהן צילום ובימוי: אבישי הר סיני, עריכה: צחי כהן צילום ובימוי: אבישי הר סיני, עריכה: צחי כהן 123

ספרים:ערן ויניב קצב לאינדולה.

סיבה מספר 4: תוספת פוקוס

לא עבר זמן רב מניתוח האף המפורסם של אשלי סימפסון (האחות הקטנה של ג'סיקה) עד לתספורת הלא פחות מפורסמת שלה. אחרי שיישור האף הפך אותה מבחורה מעניינת לעוד כוכבנית בינונונית, סימפסון עשתה עוד צעד וקיצצה את השיער כמעט לחלוטין, כדי להבטיח שמעתה והלאה הפוקוס יהיה על הפנים.

מה למדנו מזה: תספורת קצרה מדגישה בהכרח את תווי הפנים. לכן, לפני הצעד הנועז, יש לבחון בדקדקנות את מה שאלוהים נתן לך.

ילדה טובה בתחפושת. ג'ניפר גודווין ( צילום: gettyimages )
ילדה טובה בתחפושת. ג'ניפר גודווין (צילום: gettyimages)

סיבה מספר 5: תוספת סקס אפיל

אחרי שג'ניפר גודווין, שמשתתפת בסדרה "אהבה גדולה" של HBO, עברה לצד הפרוע בניסיון להעניק לפניה העגולות קיק של מגניבות, העולם הרים גבה. גודווין החמודה, בת השכן הקלאסית, ניסתה לשבור את תדמיתה עם הלוק החדש, אך משהו שם לא עבד.

מה למדנו מזה: לא כל מבנה פנים, ובטח שלא כל אטיטיוד, מסוגלים "לשאת" תספורת שפיצית ואנדרוגינית. אם ניחנת בפנים עגולות או מרובעות, ראי הוזהרת.

סיבה מספר 6: ילדים

לידה היא אחת הסיבות המובילות נשים להיפטר ממה שעלול להפריע להן בשגרת האמהות - שיער ארוך שמעודד משיכות וממגנט פירורים. תראו למשל מה קרה לג'סיקה אלבה, שאחרי לידת בתה הבכורה עברה מדירוג עשיר לקארה שפיצי. גם טרנדי, גם נוח.

מה למדנו מזה: להפוך את עצמך לחסינה בפני התעללויות של תינוק סקרן זה לגיטימי, אבל גם את זה צריך לעשות בסטייל.

סיבה מספר 7: היעדר ילדים (ואהבה, אם כבר)

במלים יפות - מצבי קיפאון בחיים האישיים. את לבד כבר תקופה ארוכה, הצהובונים מהמרים האם תאמצי או תפני לבנק הזרע, האקס שלך פורח או לחלופין מכחיש שאי פעם יצאתם? זה הזמן לקצר ולהדגים את שמחת החיים והספונטניות שלך. זה קרה לג'ניפר אניסטון, זה קרה גם לרנה זלווגר, ולהמון נשים ברחבי העולם שמעולם לא נרדפו על ידי פפראצי.

מה למדנו מזה: אם פתאום תקצצי באמצע החיים (ואינך מגובה בבעל ושלושה ילדים), כולם אוטומטית ייתהו מה קורה.

בעקבות טראומה. מישל וויליאמס ( צילום: gettyimages )
בעקבות טראומה. מישל וויליאמס (צילום: gettyimages)

סיבה מספר 8: טראומה

בינואר 2008 העולם התבשר על מותו המצער של השחקן הית' לדג'ר, בן זוגה און-אנד-אוף של מישל וויליאמס ואבי בתה. וויליאמס הסתגרה בביתה ונעלמה לזמן מה מהעין הציבורית, ואז שבה כשהיא מלווה בתספורת קצרצרה ונערית. לא מן הנמנע שהלוק החדש, שהפך למודל חיקוי, היה דרכה של וויליאמס לסמל התחלה חדשה ואופטימית, והשינוי ריגש את התקשורת עד דמעות וירטואליות.

מה למדנו מזה: תספורת חדשה יכולה לשחרר, לחדש מצברים ולאותת על כך שאת מתגברת אט אט על משבר.

סיבה מספר 9: הצהרה אופנתית

אחת הדרכים הבוטות ביותר להקפיץ את מניית הפאשניסטה (או אפילו להוביל טרנד) היא לאמץ תספורת קצרצרה וכמה שיותר מוזרה. הדוגמנית אגנס דיין הפכה לאייקון אחרי שהסתפרה כמו ילד קטן, הדוגמנית אניה רוביק התחילה להילקח ברצינות אחרי המהפך שלה, וזה עובד גם עם שחקניות זוטרות דוגמת סלמה בלייר, זוכרים? זו שהפכה בתנועת מספריים חדה מעוד פרצוף מוכר לפאשניסטה חביבת המגזינים.

מה למדנו מזה: תספורת קצרה נתפסת כאופנתית, נועזת ו"מתקדמת" יותר. מצרך חובה למוזות.

סיבה מספר 10: כי מישהו צריך לחדש

הסיבה האחרונה והנפוצה ביותר, ראו מקרה אוון רייצ'ל ווד, היא הצורך לרגש ולחדש בתדירות של פעם בשנה לפחות. זה מה שאנחנו מצפים מהכוכבות, וזה מה שהן מספקות לנו, בין אם מתחשק להן לגלח את הראש ולצבוע לכתום, או לא.

מה למדנו מזה: אם אינך כוכבת, אף אחד לא מצפה ממך להפתעות. תעשי רק מה שטוב לך, גם אם הספר ההרפתקני שלך יבטיח לך שהכול יצמח בחזרה.