בעקבות שערוריית סווטשירט הקוף: המוזיקאי דה וויקנד מתפטר מ-H&M

  ההתנצלות של ענקית האופנה השבדית על תמונת הילד השחור והכיתוב "הקוף הכי מגניב בג'ונגל" לא הספיקה. כעת, הפרזנטור הפופולארי עוזב בזעם: "אני פגוע ומובך"

  איתי יעקב

  |

  09.01.18 | 11:08

  דה וויקנד. "לא אמשיך לעבוד יותר עם H&M" (צילום: GettyImages)
  דה וויקנד. "לא אמשיך לעבוד יותר עם H&M" (צילום: GettyImages)
  מאייקוני האופנה הבולטים בעולם כיום לגברים. דה וויקנד (צילום: GettyImages)
  מאייקוני האופנה הבולטים בעולם כיום לגברים. דה וויקנד (צילום: GettyImages)

  פרשת "סווטשירט הקוף" הגזעני של חברת H&M מהיממה האחרונה ממשיכה להכות גלים. אמש צייץ בטוויטר דה וויקנד, שם הבמה של אייבל מקונן טספיה, כי הוא מפסיק את שיתוף הפעולה שלו עם הרשת לאחר שתי עונות. בין הזמר השחור בן ה-27 לקמעונאית האופנה השבדית התקיים שיתוף פעולה הדוק, במסגרתו אף עיצב עבורה קולקציית קפסולה מתמשכת, ושימש כאחד משגריריה הבולטים ברשתות החברתיות. "התעוררתי הבוקר המום ומובך מהתמונה הזאת", כתב טספיה וצירף את התמונה השערורייתית של הילד השחור שהולבש בסווטשירט ירוק הנושא את הכיתוב "הקוף הכי מגניב בג'ונגל". "אני פגוע מאוד ולא אמשיך לעבוד יותר עם H&M".

   

    

  כאמור, אתמול גילו גולשים באתר הבריטי של אייץ' אנד אם את התמונה הגזענית ומיד התחוללה מהומת עולם ברשת, שהובילה להתנצלות החברה ולהסרת הדימוי מכל אתריה וכמובן, הסווטשירט עצמו ממדפי החנויות.

   

  רשימת אקסיות מפוארת. עם בלה חדיד (צילום: GettyImages)
   רשימת אקסיות מפוארת. עם בלה חדיד(צילום: GettyImages)
    

    

   "אנחנו מתנצלים בכנות על התמונה המדוברת", נמסר מ-H&M. "טעינו, ולפיכך התמונה הוסרה מכל ערוצי התקשורת שלנו ובנוסף הפריט לא יוצע למכירה בכל השווקים של הרשת בעולם". זו אינה הפעם הראשונה בה חברות אופנה מתנצלות על פריטי לבוש פוגעניים. אחד המקרים הזכורים הוא חולצת השריף עם הטלאי הצהוב של חברת זארה, שהתנצלה אף היא והסירה את המוצר ממדפיה.

    

   בין הזמר השחור בן ה-27 לרשת H&M התקיים שיתוף פעולה הדוק, במסגרתו אף עיצב עבורה קולקציית קפסולה מתמשכת, ושימש כאחד משגריריה הבולטים ברשתות החברתיות (צילום: GettyImages)
    בין הזמר השחור בן ה-27 לרשת H&M התקיים שיתוף פעולה הדוק, במסגרתו אף עיצב עבורה קולקציית קפסולה מתמשכת, ושימש כאחד משגריריה הבולטים ברשתות החברתיות(צילום: GettyImages)

     

    דה וויקנד הוא מאייקוני האופנה הבולטים בעולם כיום לגברים, הודות לפופולאריות הגבוהה שלו בקרב צעירים, למראה המוחצן הכולל ראסטות בשיער ובגדי מעצבים אוונגרדים, כמו ריק אוונס ואוף-ווייט, ולרשימת האקסיות המפוארת שלו, הכוללת את הדוגמנית בלה חדיד והזמרת סלינה גומז. עם האחרונה אף הגיע השנה לערב הגאלה המסורתי של מגזין ווג במטרופוליטן, אולם לאחרונה היא שבה לזרועותיו של האקס המיתולוגי, ג'סטין ביבר.

     

    דה וויקנד וסלינה גומז בערב הגאלה המסורתי של מגזין ווג במוזיאון המטרופוליטן (צילום: GettyImages)
     דה וויקנד וסלינה גומז בערב הגאלה המסורתי של מגזין ווג במוזיאון המטרופוליטן(צילום: GettyImages)

      

     הבחירה של טספיה לצאת כנגד מעסיקיו היא אמיצה ונדירה בעולם האופנה, והיא מסמנת אותו כדמות בעלת אג'נדה חברתית והשפעה עצומה. עם זאת, ייתכן ומדובר גם בספין מצדו של הזמר הנודע, מכיוון שעד להתפוצצות הפרשה לא פורסם כי מתוכנן שיתוף פעולה נוסף של H&M עמו, בנוסף לשניים שכבר ראו אור.

      

     עד כה, לא יצאה תגובה רשמית מטעם החברה להודעת ההתפטרות של דה וויקנד.

      

     ______________________________________________________

      

     ואיך נראתה מחאת השמלות השחורות בטקס גלובוס הזהב?

     חמש השמלות השחורות המנצחות בגלובוס הזהב. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
     חמש השמלות השחורות המנצחות בגלובוס הזהב. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

      

      

      
     הצג:
     כל התגובות לכתבה "בעקבות שערוריית סווטשירט הקוף: המוזיקאי דה וויקנד מתפטר מ-H&M"
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד