מנטה
ערוצים
צילום: שי יחזקאל

מחקר: צום של שלושה ימים
מחדש את מערכת החיסון

מחקרים חדשים מצאו כי צום של 72 שעות גורם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים, וכן מגן על חולי סרטן מפני ההשפעה הרעילה של הכימותרפיה

נמצא שהצום אילץ את הגוף להשתמש במחסני הגלוקוז והשומן, אבל גם פירק חלק ניכר מתאי הדם הלבנים, וגרם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים (צילום: Shutterstock)
נמצא שהצום אילץ את הגוף להשתמש במחסני הגלוקוז והשומן, אבל גם פירק חלק ניכר מתאי הדם הלבנים, וגרם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים (צילום: Shutterstock)
גופיית קרופ עם כתפיות ספגטי
מחיר רגיל: 80
מחיר מבצע: 45
קלאצ' קשיח בגימור מטאלי
מחיר רגיל: 159
מכנסי טייץ עם חגורת גומי
מחיר רגיל: 150
מחיר מבצע: 39
חולצת אוברסייז עם כפתרה
מחיר רגיל: 59
נעלי סניקרס ללא שרוכים
מחיר רגיל: 250
מחיר מבצע: 179
תבנית סיליקון להכנת חלה
מחיר רגיל: 99

צום של שלושה ימים יכול לחדש את מערכת החיסון. כך מצאו לאחרונה כמה מחקרים, שהשניים האחרונים שבהם פורסמו לאחרונה בכתב העת BMC Cancer וב־Cell Stem Cell. לדברי החוקרים, הממצא הזה יכול להועיל במיוחד לאנשים שמערכת החיסון שלהם ירודה, כמו למשל חולי סרטן המקבלים טיפולי כימותרפיה.

 

 

איך נערכו המחקרים

שני המחקרים האחרונים בוצעו בחולי סרטן. המשתתפים - חולים בסרטן השד, מערכת השתן וסרטן השחלות - התבקשו לצום במשך

72 שעות לפני שקיבלו כימותרפיה. לפני הצום ולאחריו הם עברו בדיקות דם.

 

הממצאים

נמצא שהצום אילץ את הגוף להשתמש במחסני הגלוקוז והשומן, אבל גם פירק חלק ניכר מתאי הדם הלבנים, המהווים חלק ממערכת החיסון, וכך גרם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים. עוד נמצא כי הצום הפחית את רמות האנזים PKA, הקשור להזדקנות, ואת רמותיו של הורמון הגדילה IGF-1, שנמצא אף הוא כקשור להזדקנות וכמגביר את הסיכון לסרטן.

 

החדשות המעניינות ביותר היו, שצום של 72 שעות התגלה גם כמגן על חולי סרטן מפני ההשפעה הרעילה של הכימותרפיה.

 

המסקנות

לדברי החוקרים, עדיין נחוצים מחקרים נוספים כדי לבסס את הממצאים כטיפול, וכל התערבות תזונתית כזאת חייבת להיעשות תחת פיקוח הדוק של רופא, בייחוד כשמדובר באנשים מבוגרים ובחולים.

 

 
הצג:
כל התגובות לכתבה "מחקר: צום של שלושה ימים מחדש את מערכת החיסון"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביגדיל
RUNY