מנטה
ערוצים
צילום: שרבן לופו

מחקר: צום של שלושה ימים
מחדש את מערכת החיסון

מחקרים חדשים מצאו כי צום של 72 שעות גורם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים, וכן מגן על חולי סרטן מפני ההשפעה הרעילה של הכימותרפיה

נמצא שהצום אילץ את הגוף להשתמש במחסני הגלוקוז והשומן, אבל גם פירק חלק ניכר מתאי הדם הלבנים, וגרם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים (צילום: Shutterstock)
נמצא שהצום אילץ את הגוף להשתמש במחסני הגלוקוז והשומן, אבל גם פירק חלק ניכר מתאי הדם הלבנים, וגרם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים (צילום: Shutterstock)
שמלת אוברסייז מכותנה
מחיר רגיל: 319
מחיר מבצע: 99
סנדלי רצועות עם הדפס פרחוני
מחיר רגיל: 499
מחיר מבצע: 269
גופייה עם כפתרה
מחיר רגיל: 79
תיק קלאצ' בגימור מטאלי
מחיר רגיל: 89
חולצה עם צווארון נשפך
מחיר רגיל: 279
מחיר מבצע: 89
טייץ בשילוב בד רשת
מחיר רגיל: 180
מחיר מבצע: 79

צום של שלושה ימים יכול לחדש את מערכת החיסון. כך מצאו לאחרונה כמה מחקרים, שהשניים האחרונים שבהם פורסמו לאחרונה בכתב העת BMC Cancer וב־Cell Stem Cell. לדברי החוקרים, הממצא הזה יכול להועיל במיוחד לאנשים שמערכת החיסון שלהם ירודה, כמו למשל חולי סרטן המקבלים טיפולי כימותרפיה.

 

 

איך נערכו המחקרים

שני המחקרים האחרונים בוצעו בחולי סרטן. המשתתפים - חולים בסרטן השד, מערכת השתן וסרטן השחלות - התבקשו לצום במשך

72 שעות לפני שקיבלו כימותרפיה. לפני הצום ולאחריו הם עברו בדיקות דם.

 

הממצאים

נמצא שהצום אילץ את הגוף להשתמש במחסני הגלוקוז והשומן, אבל גם פירק חלק ניכר מתאי הדם הלבנים, המהווים חלק ממערכת החיסון, וכך גרם לתאי גזע רדומים להתעורר ולייצר תאי מערכת חיסון חדשים. עוד נמצא כי הצום הפחית את רמות האנזים PKA, הקשור להזדקנות, ואת רמותיו של הורמון הגדילה IGF-1, שנמצא אף הוא כקשור להזדקנות וכמגביר את הסיכון לסרטן.

 

החדשות המעניינות ביותר היו, שצום של 72 שעות התגלה גם כמגן על חולי סרטן מפני ההשפעה הרעילה של הכימותרפיה.

 

המסקנות

לדברי החוקרים, עדיין נחוצים מחקרים נוספים כדי לבסס את הממצאים כטיפול, וכל התערבות תזונתית כזאת חייבת להיעשות תחת פיקוח הדוק של רופא, בייחוד כשמדובר באנשים מבוגרים ובחולים.

 

 
הצג:
כל התגובות לכתבה "מחקר: צום של שלושה ימים מחדש את מערכת החיסון"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביג דיל
RUNY